کدخبر: ۲۳۱۵۳۴ لینک کوتاه

امام جمعه تبریز: مطالبات مردم به حق است / مسئولان باید سریع‌تر پاسخ دهند

اقتصادنیوز؛ محمدعلی آل هاشم، امام جمعه تبریز گفت: مطالبات مردمی به حق بوده و مسؤولان باید سریع‌تر پاسخ دهند و البته مسؤولان اقتصادی برای رفع مشکلات جهت مبارزه با فساد تلاش کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ محمدعلی آل‌هاشم ظهر امروز در خطبه‌های عبادی ـ سیاسی نماز جمعه تبریز در مصلای اعظم امام خمینی(ره) این شهر اظهار کرد: هفته گذشته آمریکا اعلام کرد که برخی تحریم‌ها علیه ایران دوباره اعمال شده و به حالت اولیه برگشته است و حتی از کشورهای زیادی برای همراهی آمریکا در تحریم علیه ایران کمک خواست.

وی افزود: اعلام بازگشت تحریم علیه ایران با تبلیغات وسیع از سوی آمریکا انجام گرفت، به طوری که این کشور تلاش کرده تا با عملیات روانی گسترده آثار تحریم‌ها را بزرگ کند، در حالی که واقعیت این است که در این دوره تحریم‌ها، آمریکا تنها بوده و سایر کشورها و متحدان غربی‌شان این کشور را در تحریم علیه ایران تنها گذاشته‌اند.

امام جمعه تبریز بیان کرد: اتحادیه اروپا که خواستار حفظ برجام بود، هفته گذشته که همزمان با اعلام امریکا در بازگشت تحریم‌ها علیه ایران بود، یک بسته پیشنهادی ارائه داد که نشان داد آمریکا را در ادامه تحریم‌ها حمایت نمی‌کند. 

نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان‌شرقی توضیح داد: مقامات چین که در جنگ تجاری گسترده مقابل آمریکا هستند نیز به درخواست آمریکا برای تحریم خرید نفت از ایران پاسخ منفی دادند.

آل هاشم با تأکید به اینکه اعلام تحریم‌های آمریکا موجی از مخالفت را از طرف سایر کشورها مانند ترکیه و عراق مواجه کرده و این کشورها نیز حاضر به همکاری با آمریکا نیستند، افزود: مقامات آمریکا فشارهای روانی و تاثیرگذاری خود را با ایجاد یاس و ناامیدی انجام می‌دهند ولی مردم ایران باید هوشیاری خود را در این توطئه‌ها مثل همیشه حفظ کنند و در مقابل این توطئه آمریکا یک بار دیگر شیطان بزرگ را رسوای عالم کنند.

وی تصریح کرد: مطالبات مردمی به حق بوده و مسؤولان باید سریع‌تر پاسخ دهند و البته مسؤولان اقتصادی برای رفع مشکلات جهت مبارزه با فساد تلاش کنند. 

امام جمعه تبریز متذکر شد: جریان اعتراض خیابانی در برخی کشورها نشان می‌دهد که دشمن در حال موج سواری بوده از این‌رو لازم است مردم هوشیاری خود را حفظ کنند که البته مردم آذربایجان همیشه بصیرت خود را نگه داشته و فرصت به دشمن نداده‌اند.

آل‌هاشم خاطرنشان کرد: البته در روزهای اخیر جدیت بیشتری از طرف مسؤولان و دستگاه قضایی در برخورد با عوامل مشکلات بودیم و امیدواریم روز به رور شاهد این پیشرفت باشیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان شرقی با اشاره به مناسبت‌های تقویمی هفته، گفت: شهادت امام جواد(ع) را پیش‌رو خواهیم داشت که فرصتی برای بهره‌مندی از سیره این امام بزرگوار است. 

وی ادامه داد: اول ذی‌الحجه سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) است که باید این روز الگو شود چراکه روز به روز مشکلات زیاد شده و ازدواج‌ها سخت گرفته می‌شود و شاهد مهریه‌های بالایی هستیم. 

خطیب جمعه تبریز با اشاره به روز صنایع کوچک و متوسط، بیان کرد: ورود قاچاق سدی در برابر این واحدها هستند و برای اینکه واحدهای کوچک و متوسط رشد یابد چاره‌ای جز توجه به منویات رهبری در رابطه با اقتصاد مقاومتی نداریم. 

وی، بیمه قراردادهای تأمین اجتماعی، مالیات بر ارزش افزوده، واردات کالاها، قاچاق کالا را مشکلات اساسی دانست و گفت: مسؤولان ذی‌ربط باید توجه ویژه به این موضوع داشته باشند. 

آل‌هاشم بیان کرد: روز خبرنگار در این هفته وجود دارد و باید پذیرفت که خبرنگار و رسانه موضوع مهمی است و اصلا خبرنگار یک واژه نیست بلکه یک راه بوده و شخصیت آنها حقیقی و کار آنها جریان‌ساز است. 

وی با تأکید به اینکه زبان خبرنگار گویای وجدان بشریت و روشنی‌بخش هر واقعیت است، گفت: خبرنگار رابط و واسطه بین مردم و مسؤولان است و این روز را به خبرنگاران زن و مرد تبریک می‌گویم و آرزوی موفقیت دارم و هر کسی که به عنوان خبرنگار نقشی ایفا کرده و صدای مردم را به گوش مردم می‌رساند تقدیر می‌کنیم.