کدخبر: ۲۳۱۵۴۱ لینک کوتاه

واکنش سازمان ملل به حمله ائتلاف عربستان به اتوبوس حامل کودکان یمن

اقتصادنیوز؛ کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل ضمن تأکید بر اینکه اکثر قربانیان غیرنظامی جنگ یمن در حملات ائتلاف سعودی کشته شده اند، حمله مستقیم به غیرنظامیان را جنایت جنگی دانست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر؛ کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در واکنش به حمله روز گذشته عربستان به اتوبوس حامل کودکان یمنی اعلام کرده که این کمیساریا پیش از این خواستار بررسی حملات مشابه ای شده بود که در یمن صورت گرفته است.

این کمیساریا ضمن ابراز تأسف نسبت به مورد هدف قرار دادن کودکان یمنی در صعده، از طرف های درگیر در یمن خواسته تا به تعهدات خود بر اساس قوانین بین المللی پایبند باشند.

کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد همچنین اعلام کرده است که هرگونه حمله ای که به صورت مستقیم غیرنظامیان را هدف قرار دهد جنایت جنگی است و افزوده که اکثر قربانیان غیرنظامی جنگ یمن در پی حملات جنگنده های ائتلاف عربی به رهبری عربستان کشته شده اند.

پیشتر  «فرحان حق» معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در یک اطلاعیه رسمی اعلام کرده بود که «آنتونیو گوترش» خواستار انجام تحقیقات مستقل و فوری پیرامون حمله مرگبار ائتلاف سعودی به یک اتوبوس حامل دانش آموزان یمنی شده است.