کدخبر: ۲۳۱۵۵۷ لینک کوتاه

درآمد چشمگیر باشگاه بارسلونا از فروش بازیکنان مازاد!

​اقتصاد نیوز:بارسا تقریبا بدون انجام هیچ هزینه‌ای هم ترکیبش را تقویت کرد و هم بازیکنان مازادش را با قیمتی خوب فروخت و البته از شر بخش زیادی از حقوق‌های بی مورد راحت شد.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل ازطرفداری،اریک آبیدال و رامون پلانس، دو مدیر جدید نقل و انتقالاتی بارسلونا عملکردی عالی در مدت کوتاهی که از حضورشان در این تیم گذشته به ثبت رسانده‌اند.

به گزارش mundodeportivo، بارسا در فاصله دو روز تا شروع رسمی فصل جدید با بازی مقابل سویا در سوپرکاپ اسپانیا، تقریبا پرونده نقل و انتقالاتش را بسته است. تنها چند بازیکن باقی مانده‌اند که احتمالا باید به تیمی دیگر قرض داده شوند و به نظر نمی‌رسد دردسری برای باشگاه ایجاد شود.

اما تحول اساسی را به کلی در همین دو ماه دیده‌ایم. بارسا علی رغم اینکه ترکیب - یا شاید نیمکتش - را به طور قابل ملاحظه‌ای با بازیکنانی باکیفیت تقویت کرد، در فروش بازیکنان مازادش نیز عالی کار کرد تا حالا پول خالص هزینه شده برای خریدهای جدید، تنها 2 میلیون یورو باشد!

به بیان دقیق‌تر، بارسا در این تابستان 4 بازیکن را - بدون احتساب موسی واگی - برای تیم اول به خدمت گرفته است. آرتور ملو، کلمنت لنگلت، مالکوم و آرتورو ویدال. بازیکنانی که به ترتیب برای جذب شان رقم 31، 36، 41 و 19 میلیون یورو هزینه شده است. در مجموع 127 میلیون یورو که شامل 13 میلیون یورو بندهای پاداشی هم می‌شود. البته رقم انتقال ویدال را بارسا اعلام نکرده و هنوز میان رسانه‌های اسپانیایی و آلمانی در این رابطه اختلاف وجود دارد.

اما در بحث فروش‌ها بارسا تاکنون جدایی پائولینیو، جرارد دلوفئو، لوکاس دینیه، الیکس ویدال، یری مینا و آندره گومز را نهایی کرده که به ترتیب بابت هر کدام از آنها رقم 50، 13، 20.2، 8.5، 30.25 و 2.25 میلیون یورو کسب کرده است. در مجموع 124.2 میلیون یورو که البته 9 میلیون یورو بندهای پاداشی در آن محاسبه نشده است.

به وضوح مشخص است که کادر نقل و انتقالاتی متشکل از پپ سگوارا، اریک آبیدال و رامون پلانس مسیر کاملا متفاوتی را نسبت به کادر رابرت فرناندز حداقل در بحث فروش بازیکنان دنبال می‌کنند و نتیجه مشخص است. بارسا در حالی که به همه اهدافش در نقل و انتقالات رسیده، بازیکنان مازادش را نیز با قیمتی خوب فروخته و بخش زیادی از حقوق‌های نجومی که به آنها پرداخت می‌کرد را نیز ذخیره کرده است.