کدخبر: ۲۳۱۷۶۹ لینک کوتاه

عضو هیئت رئیسه مجلس:

روز سوال از رئیس جمهور یکی از با شکوهترین روزهای مجلس خواهد شد

اقتصادنیوز؛علی اصغر یوسف‌نژاد ضمن قانونی دانستن سوال از رئیس جمهور و دفاع از این اقدام مجلس گفت: روز پرسیدن سوال از رئیس جمهوری یکی از با شکوهترین روزهای مجلس خواهد شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ علی اصغر یوسفنژاد، عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: بر اساس آیین نامه های داخلی مجلس، رئیس جمهوری در هر زمانی که نیاز به بیان مسائل و حرف زدن در مجلس را دارد می تواند در این محیط حاضر شود .

وی ادامه داد : در این شرایط دولت بیشتر از هر زمان دیگر نیاز دارد که به بیان مسائل بپردازد تا مشکل فاصله با مردم را بکاهد .

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی در خصوص طرح سوال از رئیس جمهوری گفت : اگر دموکراسی را قبول داریم طرح سوال از رئیس جمهوری حق نمایندگان مجلس و به معنای روشنگری است.

وی افزود : در جلسه طرح سوال ، رئیس جمهوری ضمن پاسخگو بودن به سوالات نمایندگان ، روشنگری کند و از مجلس برای رفع مشکلات کمک بگیرد .

یوسف نژاد اضافه کرد : سوال از رئیس جمهوری، قانونی و این کار به نفع مردم است .

وی حضور رئیس جمهوری در مجلس و طرح سوال از وی را به نفع دولت ، رئیس جمهوری، مجلس و مردم دانست و افزود : روز پرسیدن سوال از رئیس جمهوری یکی از با شکوهترین روزهای مجلس خواهد شد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی همچنین از رئیس جمهوری و وزیران خواست تا از طریق مطبوعات و رسانه ها با مردم حرف بزنند و تصمیم گیری پشت درهای بسته نتیجه ای نخواهد داشت.

وی در خصوص استیضاح وزیر کار نیز گفت : طرح سوال و استیضاح وزیر ، همسو با برنامه پیاده کردن جنبه های نظارتی فعالیت مجلس است که صورت گرفت .

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت : اصرار بی فایده دولت برای نگهداشتن مدیران ضعیف و اعمال شیوه رودربایستی در مقابل آنها ، کمکی به رفع مشکلات جامعه و مردم نخواهد کرد و باید در این زمینه جدی بود .

وی از نظارت به عنوان یکی از ابعاد فعالیت قانونی مجلس برای عملکرد دولت و دستگاههای اجرایی نام برد و ادامه داد : این کار برای شفاف سازی ، ایجاد انضباط کاری و دیدن نقاط ضعف در کنار نقاط مثبت به شمار می رود .

یوسف نژاد اضافه کرد : اگر در مسیر نظارتی مواردی مشاهده شود مجلس با قانون نویسی های جدید می تواند یاریگر دولت باشد.