کدخبر: ۲۳۱۸۲۹ لینک کوتاه

یک منبع مطلع:

سفر حیدر العبادی به تهران فعلاً در دستور کار نیست

اقتصادنیوز؛ در حالی که ساعاتی پیش خبری مبنی بر سفر نخست وزیر عراق به تهران در هفته آینده منتشر شده بود، یک منبع مطلع این خبر را تایید نکرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛  منبع مطلع خبر منتشر شده مبنی بر سفر «حیدر العبادی» نخست‌وزیر عراق به ایران در چند روز آینده را تأیید نکرد و گفت که این سفر در دستورکار قرار ندارد.

وبگاه خبری «الغد پرس» عراق به نقل از منبعی مطلع نوشت که «حیدر العبادی» نخست‌وزیر عراق، تا چند روز آتی،‌ به ایران سفر می‌کند. این منبع هدف این سفر را بررسی آخرین وضعیت سیاسی عنوان کرده بود.

همچنین شبکه المیادین در خبری فوری اعلام کرد: حیدر العبادی نخست وزیر عراق پس فردا به تهران و آنکارا سفر می کند.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه کشورمان نیز در گفت‌وگو با ایسنا از خبر منتشر شده مبنی بر سفر حیدر العبادی به تهران در طی روزهای آینده اظهار بی اطلاعی کرد.

حیدر العبادی سه‌شنبه هفته گذشته بعد از جلسه کابینه در پاسخ به سؤال خبرنگاری درباره تحریم آمریکا علیه ایران در عین حالی که اعلام کرد بغداد با تحریم آمریکا موافق نیست، عنوان کرد که «عراق برای حفظ منافع ملتش به این تحریم پایبند خواهد بود.»

اظهارات نخست‌وزیر عراق در حالی مطرح شد که فؤاد معصوم رئیس جمهور این کشور یک روز قبل‌تر (دوشنبه) از مخالفت با تحریم ایران سخن گفت و اجرای آن را برای کشورش دشوار خواند.