کدخبر: ۲۳۲۰۳۸ لینک کوتاه

اسلامیان: عده‌ای مصمم بودند که کی‌روش سرمربی تیم ملی نشود

​اقتصاد نیوز:عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال می‌گوید جای نگرانی درباره وضعیت تیم ملی فوتبال ایران وجود ندارد.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از ایسنا، محمود اسلامیان درباره وضعیت تیم ملی برای حضور در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا اظهار کرد: استاد دانشگاهی داشتیم که می‌گفت ۹۰ درصد موفقیت یک مدیر موفق، انتخاب‌های خوب است. این موضوع در همه موارد اجرایی به شکل دقیق مصداق دارد. خوشبختانه چنین روندی را به عینه در فوتبال ایران دیدیم. سه، چهار سال پیش افرادی مصمم بودند تا کی‌روش در جام جهانی سرمربی تیم ملی نشود اما خوشبختانه با حمایت صورت گرفته، او در ایران ماند و نتایج این موضوع را در میدان روسیه به عینه دیدیم.

او افزود: تیم ملی فوتبال با اقتدار به جام جهانی صعود کرد و در این مسابقات هم افتخار آفرید. به دنبال آن، پیام‌های مقام معظم رهبری باعث افتخار و مباهات جامعه فوتبال شد. فوتبال به عنوان یک الگو برای حل مشکلات اقتصادی مورد بحث قرار گرفت و در نهایت دل مردم عزیزمان در آن مقطع زمانی شاد شد. لذا این نشان می‌دهد که اعتقاد فدراسیون فوتبال و اعتماد به کارلوس کی‌روش درست بود.

عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال تصریح کرد: از همان ترکیه که آن مشکل برای ریاست محترم فدراسیون فوتبال به وجود آمد، کلیات بحث مربوط به سرمربی تیم ملی مورد توافق صورت گرفت. کی‌روش خواسته‌هایی دارد که این خواسته‌ها به صورت کلی مربوط به تیم ملی و فوتبال ایران است. او خواسته شخصی نداشته است و عمدتا موارد مورد بحث او به تیم ملی برمی‌گردد. در همین حال، هنوز خیلی از رقبای ما مراحل اولیه را برای انتخاب سرمربی خود را طی نکرده‌اند و تاکید می‌کنم هیچ جای نگرانی درباره تیم ملی وجود ندارد. موضوع مربوطه هم به زودی به جمع بندی نهایی می‌رسد  و تیم ملی طبق برنامه تنظیمی با اقتدار راهی جام ملت‌های آسیا می‌شود.

او اضافه کرد: در راه موفقیت تیم ملی، فدراسیون همه تلاشش را کرده و پس از جام جهانی مذاکرات متعددی میان رییس فدراسیون فوتبال و آقای کی روش صورت گرفت. جزییات مربوطه هم طی هفته‌های گذشته مورد بحث قرار گرفته است و در این باره اطلاع رسانی لازم صورت می‌پذیرفت.