کدخبر: ۲۳۲۳۹۱ لینک کوتاه

واکنش پژمان جمشیدی به فحاشی‌ها و شعارهای زننده در لیگ برتر

اقتصادنیوز : پژمان جمشیدی با انتقاد از وضعیت اخیر ورزشگاه‌ها و فحاشی‌هایی که رایج شده است، تاکید کرد اگر برای این وضع فکری نکنیم در آینده، بیشتر دچار مشکل خواهیم شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  خبرآنلاین، پژمان جمشیدی با انتشار تصویری در اینستاگرام در واکنش به حواشی اخیری که در ورزشگاه‌ها اتفاق افتاده است، نوشت: «اگرچه چند سالی هست درگیر تئاتر و سینما هستم، اما از وضعیت فوتبال و اتفاقاتی که در اون می افته بی خبر نیستم. هنوز خبرهایی که توی سطح اول فوتبال کشورمون منتشر میشه رو دنبال می کنم و متاسفانه در این اواخر سیاهی عجیبی این اخبار رو احاطه کرده. با اینکه لیگ فوتبالمون تازه شروع شده، ولی وضعیت سکوها و ورزشگاه ها جالب نیست.

این روزها خبر از خشونت تماشاگران تیم های مختلف، شعارهایی زننده تر از چیزی که در گذشته ها بوده و حتی حرکت های عجیب و پرخاشگرانه مثل پرتاب سنگ و آجر و خسارت زدن به اماکن ورزشی زیاد داره شنیده میشه و این خیلی اذیت کننده است.

اگر وضعیت توی فوتبال ما اینطور ادامه داشته باشه، باید منتظر روزهای بدتری باشیم و هر روز و هر هفته خودمون رو آماده شنیدن خبرهای تلخی کنیم.

حالا ورزش سه به عنوان یکی از رسانه های ورزشی ایران، پیشقدم شده تا با یک حرکت دسته جمعی و همگانی، این اتفاقات تلخ رو کمتر کنه و جو ورزشگاه ها رو به سمت آرامش و فوتبالی شدن پیش ببره. برنامه 90 هم امشب آیتم خاصی برای این مسائل داره و به حاشیه های عجیب و خطرناک این چند هفته می پردازه. این ناهنجاری ها باید به دست ما تموم بشه و خودمون قدم اولش رو برداریم.

جا داره از فضاهایی مثل اینستاگرام شروع کنیم و به این بی اخلاقی ها پایان بدیم؛ بی اخلاقی هایی که متاسفانه فقط مختص ورزشگاه ها نیست و در سطح شهر و جامعه امروزمون نیز به وفور دیده میشه. حالا به عنوان عضو کوچکی از مردم ، از همه افرادی که دغدغه اخلاق در جامعه و ورزش ایران رو دارند، درخواست می کنم که به این فضایی که در رسانه ها راه افتاده کمک کنند و در این حرکت دسته جمعی سهیم باشند.

یادمون نره ورزش در کنار رقابت ، راهیست برای تبادل فرهنگ و دوستی و از اون مهمتر ،فراموش نکنیم که ایران موطن تمام اقوام عزیز و ماندگار آن است. درود بر ترک و کرد و فارس و لر و عرب و بلوچ و ... تک تک مردم شریف ایران.

شکی نیست که بخشی از این فریادها از مشکلات موجود در جامعه و بخصوص مشکلات اقتصادی و معیشتی نشات میگیره.من هم با تمام وجودم مشکلات مردم رو میشناسم و با جونم درک میکنم.من هم با تمام وجودم از بسیاری بی کفایتی ها و کم کاری ها و دزدی ها و بی مسئولیتی ها خسته و درمانده ام.اما چکیده مطلب و خواهش من اینه که ما مردم فقط همدیگه رو داریم ، پس اجازه ندیم به بهانه مذهب و قوم و زبان مارو رو در روی هم قرار بدن.ما کنار هم میشیم یک ملت بزرگ و دوست داشتنی و ماندگار که میتونه کارهای بزرگی انجام بده.»