کدخبر: ۲۳۳۲۲۹ لینک کوتاه

تظاهرات ضد فساد در عراق از سر گرفته شد

اقتصادنیوز: ده‌ها هزار عراقی در اعتراض به اوضاع بد خدمات رسانی و معیشتی در بغداد و چند استان جنوبی این کشور تظاهرات کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سایت شبکه روسیا الیوم نوشت، یک منبع امنیتی اعلام کرد که جمعه ده‌ها هزار عراقی با تجمع در میدان "التحریر" بغداد خواستار ارائه بهتر خدمات و برخورد با مفسدین در نهادهای دولتی شدند.

نیروهای امنیتی عراق نیز ضمن بستن تمامی راه‌ها و پل‌های منتهی به این میدان، تظاهرات را محاصره و اقدامات خود  برای محافظت از معترضان را تشدید و پس از متفرق شدن معترضان تمامی راه‌ها و پل‌های منتهی به میدان التحریر را باز کردند.

در همین راستا، صدها عراقی دیگر در استان نجف نیز ضمن تجمع در زیر پل "ثورة العشرین"، (پروژه در دست ساخت در مرکز این استان) شعار " تا تغییر ادامه می‌دهیم" را سر دادند.

معترضان در نجف تاکید کردند که چنانچه دولت عراق به خواسته‌های آن‌ها پاسخ ندهد، طی هفته‌های آینده شاهد فعالیت بیشتری از سوی معترضان خواهد بود.

همچنین معترضان در نجف از موانع امنیتی که مانع از رسیدن اغلب معترضان به میدان التحریر شد، انتقاد کردند.

در استان کربلا نیز ده‌ها عراقی ضمن تجمع در مناطق مختلف این استان خواستار بهبود اوضاع خدمات رسانی، تشکیل دولت به دور از امتیازات حزبی و همچنین انتخاب یک نخست وزیر قوی شدند.

از هفته‌ها قبل مردم عراق با تجمع در استان‌های مرکزی و جنوبی این کشور خواستار بهبود اوضاع خدمات رسانی، برخورد با مفسدین و تسریع در روند تشکیل دولت این کشور هستند.