کدخبر: ۲۳۳۳۰۱ لینک کوتاه

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس:

برخی ایرادات شورای نگهبان قابلیت اصلاح ندارند

اقتصادنیوز؛ محمدعلی پورمختار درباره بررسی مجدد لایحه اصلاح مبارزه با پولشویی در کمیسیون حقوقی مجلس گفت: باید یادآور شد برخی از ایراد ممکن است قابلیت اصلاح نداشته باشند که معمولا حذف می‌شوند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خانه ملت؛ محمدعلی پورمختار، عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در خصوص اعاده لایحه اصلاح مبارزه با پولشویی به قوه مقننه از سوی شورای نگهبان، گفت: شخصا با تصویب این لایحه مخالفت داشتیم زیرا در راستای خواسته های گروه ویژه اقدام مالی است و می تواند زیان های زیادی را برای کشور در پی داشته باشد.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: باید اذعان کرد بر اساس قانون لایحه مذکور برای بررسی مجدد در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

دعوت از نماینده شورای نگهبان برای رفع ایرادات

وی با اشاره به اینکه حتما برای رفع ایرادات گرفته شده از نماینده شورای نگهبان دعوت خواهد شد در جلسات کمیسیون حضور داشته باشند، ادامه داد: باید یادآور شد برخی از ایراد ممکن است قابلیت اصلاح نداشته باشند که معمولا حذف می شوند؛ به عنوان مثال عموما ایراداتی که مخالف با موازین شرع محسوب می شود در این زمره قرار می گیرد.

ایرادات مغایر موازین شرع عموما حذف میشوند

این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار کرد: در این عموما بین ایرادات مربوط به مخالفت با قانون اساسی قابل برطرف شدن است اما بستگی دارد با کدام اصل مغایر باشد. به عنوان مثال مخالفت با اصل 110 قانون اساسی یا غیره از جمله مواردی است که قابلیت اصلاح نخواهد داشت.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: پس از رفع ایرادات شورای نگهبان لایحه مذکور مجددا باید در صحن علنی مطرح و مورد تایید نمایندگان قرار بگیرد.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، سخنگوی شورای نگهبان از اعاده لایحه اصلاح مبارزه با پولشویی به مجلس شورای اسلامی خبر داد.