کدخبر: ۲۳۴۳۵۳ لینک کوتاه

بولتون: پوتین درباره خروج ایران از سوریه با آمریکا اتفاق نظر دارد

اقتصادنیوز؛ جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید با اشاره به اینکه تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه ایران در موعد مقرر امضا می‌شود گفت: ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در رابطه با اهمیت خروج ایران و شبه نظامیان وابسته به آن از سوریه هم نظر با آمریکا است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا  بعد از دیدار و گفت‌وگو با نیکلای پاتروشف، دبیر امنیت ملی روسیه در یک نشست خبری در مقر هیات آمریکایی در ژنو گفت: تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه ایران در موعد مقرر امضا خواهند شد و هدف از این تحریم‌ها ایجاد فشار بر نظام ایران و اینکه این تحریم‌ها همانند قبل از سال ۲۰۱۵ باشند.

وی با اشاره به این که طرف روسی در مذاکرات ژنو هیچ درخواستی مبنی بر استثنای روسیه از این تحریم‌ها نکرده است گفت که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در رابطه با اهمیت خروج ایران و شبه نظامیان وابسته به آن از سوریه هم نظر با آمریکا است.

به گزارش ایسنا، جان بولتون، مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ پیش از این با ادعای این که هدف آمریکا تغییر رفتار ایران است و نه تغییر نظام آن، مدعی شد: آمریکا آماده استفاده از تحریم‌ها برای به صفر رساندن صادرات نفت ایران است. انتخاب بین دادوستد با ایران و یا دادوستد با آمریکا بسیار واضح است. انتظار دارم که اروپایی‌ها نیز همانند تمام صاحبان کسب و کارهای اروپایی به این مسئله واقف شوند. دور دوم تحریم‌های دونالد ترامپ در ۵ نوامبر ( ۱۴ آبان) صادرات نفت ایران را هدف قرار خواهند داد.

بر اساس این گزارش، با وجود تمام فشارهای آمریکا علیه شرکای تجاری ایران، با این حال هنوز کاخ سفید نتوانسته همکاری دیگر کشورها از جمله هند با ایران را به صفر برساند. اخیرا نیز دهلی نو بار دیگر تاکید کرد که تحت هیچ نوع فشاری رابطه تجاری با ایران را خاتمه نمی‌دهد.