کدخبر: ۲۳۵۰۰۲ لینک کوتاه

بزرگنمایی دوباره ترامپ درباره میزان محبوبیتش بین آمریکایی‌ها

اقتصادنیوز: رئیس‌جمهور آمریکا در یک پیام توئیتری بار دیگری میزان محبوبیت خود را بسیار بیشتر از میزان واقعی آن دانست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اینترنتی هیل، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا شب گذشته (یکشنبه) در توئیتی، آماری اشتباه در خصوص افزایش محبوبیت خود منتشر کرد.

او در این پیام توئیتری با تمجید از خود نوشت: «بیش از 90 درصد رضایت از رئیس جمهور محبوب همیشگی شما [امیدوارم که این طور باشد]  و بیش از 52 درصد [رضایت] در حزب جمهوری خواه. این [آمار] به رغم همه داستان های ساختگی و تلاش رسانه های جعلی که بی وقفه سعی دارند تا حد امکان مرا بد و شرور نشان دهند. لطفا به خائنان واقعی نگاه کنید!»

این در حالی است که نشریه وال استریت ژورنال با همکاری شبکه ان بی سی، روز یکشنبه با انتشار نتایج یک نظرسنجی، میزان محبوبیت ترامپ را 44 درصد اعلام کردند. بر اساس این نظرسنجی همچنین، 52 درصد از آمریکایی‌ها از عملکرد رئیس جمهورشان ناراضی هستند.

بر طبق این نظرسنجی، میزان محبوبیت ترامپ در میان جمهوری خواهان 90 درصد بوده است و فقط 10 درصد دموکرات ها او را تایید کرده اند.

این نظرسنجی پس از آن انجام شد که مایکل کوهن، وکیل سابق ترامپ، سه شنبه هفته گذشته به اتهامات خود در جریان انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 اعتراف کرد. پیش از اعترافات کوهن، میزان محبوبیت ترامپ 46 درصد بود.