کدخبر: ۲۳۵۹۸۲ لینک کوتاه

وزیر خارجه سوریه: آزادسازی ادلب اولویت دارد/ دنبال رویارویی با ترکیه نیستیم

اقتصادنیوز :وزیر امور خارجه سوریه با اشاره به تأکید رئیس جمهور این کشور مبنی بر آزادسازی استان ادلب، اظهار داشت که دمشق خواستار رویارویی با ترکیه نیست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب ،ولید المعلم وزیر امور خارجه سوریه امروز شنبه اعلام کرد که استان ادلب باید آزاد شود.

المعلم در گفت‌وگو با شبکه خبری «روسیا الیوم» تأکید کرد که دمشق خواستار رویارویی با ترکیه نیست، ولی این کشور باید «بفهمد که [استان] ادلب [متعلق به] سوریه است».

وزیر امور خارجه سوریه در ادامه تصریح کرد، بشار اسد اعلام کرده است که اولویت آزادسازی ادلب است، چه با مصالحه یا عملیات نظامی.

وی همچنین با اشاره به تغییر لحن عادل الجبیر وزیر خارجه سعودی در نشست خبری با «سرگئی لاوروف»  وزیر خارجه روسیه اظهار داشت که از این مسئله استقبال می‌کند.

وزیر امور خارجه سوریه پنجشنبه هشتم شهریور ماه جاری در مسکو به دیدار سرگئی لاوروف همتای روس خود رفت.

لاوروف در این دیدار تأکید کرد: «پس از اینکه عملیات ریشه‌کن کردن تروریسم به پایان خود نزدیک شده زمان آن رسیده است که عملیات بازسازی را انجام دهیم»

المعلم نیز در دیدار مذکور به نوبه خود تصریح کرد که سفر به مسکو در زمان مناسبی برای بررسی آخرین تحولات سیاسی پیرامون سوریه و همکاری اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی بین سوریه و روسیه انجام شده است.

المعلم با بیان اینکه در مرحله پایانی حل بحران سوریه و آزادسازی کامل این کشور قرار داریم، خاطر نشان کرد: «آمریکا، انگلیس و فرانسه خرسند نیستند که ببیند طرحشان در سوریه شکست خورده است، لذا قصد دارند خارج از شورای امنیت به ما حمله کنند و روند سیاسی را به شکست کشانده و به گروه تروریستی جبهه النصره کمک کنند».