کدخبر: ۲۳۶۱۰۵ لینک کوتاه

ادعای عجیب الشرق‌الاوسط: روحانی عزل و قاسم سلیمانی جایگزینش می‌شود

اقتصادنیوز؛ روزنامه الشرق الاوسط در ادعایی عجیب به نقل از یک منبع امنیتی عربی نوشت که تا زمان برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری پس از عزل روحانی، سردار سلیمانی در مرحله آینده، ایران را اداره خواهد کرد. اگرچه الشرق الاوسط در پایان نوشت که نمی‌تواند صحت اطلاعات فوق را با اطمینان تایید کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فرارو؛ روزنامه الشرق الاوسط به نقل از یک منبع امنیتی عربی در راستای ایجاد جنگ روانی علیه ایران ادعای جنجالی و عجیبی درباره آینده حسن روحانی و سردار سلیمانی مطرح کرد.

به گزارش فرارو، در روز‌های اخیر، مجلس شورای اسلامی میزبان رئیس‌جمهور حسن روحانی و تعدادی از وزاری او بود. مضمون اکثر این جلسات انتقاد از عملکرد دولت روحانی یا تلاش برای استیضاح برخی وزرا بوده است.

همزمان با این تحولات، روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط به نقل از "مسئول سابق یک دستگاه امنیتی عربی" ادعای عجیبی درباره آینده ریاست جمهوری حسن روحانی مطرح کرد. مسئول سابق یک دستگاه امنیتی عربی در گفتگو با این روزنامه مدعی شد یکی از نزدیکان مقام معظم رهبری به او به طور تلفنی گفته که "رهبری از سردار قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس، خواسته در مرحله آینده پرونده رهبری را تنظیم کند".

بنا به ادعای منبع این روزنامه که نخواست نامش فاش شود، مقام معظم رهبری به سردار سلیمانی اطلاع داده که به دلیل ناکامی روحانی در مدیریت اوضاع اقتصادی و عدم ایستادگی در برابر تحریم‌های واشنگتن علیه تهران، تلاش‌هایی برای برکناری رئیس‌جمهور انجام خواهد شد. پارلمان درباره برکناری روحانی رأی‌گیری خواهد کرد.

براساس گزارش الشرق الاوسط، تا زمان برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری پس از عزل روحانی، سردار سلیمانی در مرحله آینده، ایران را اداره خواهد کرد.

منبع الشرق الاوسط در ادامه ادعا‌های خود افزود که از سردار سلیمانی خواسته شده، یک تیم همفکر از میان مقامات ایرانی ایجاد کند. تیمی که با استمرار نفوذ ایران در کشور‌هایی نظیر عراق و سوریه موافق باشد. علاوه بر این، از سردار سلیمانی خواسته شده که پرونده تشکیل دولت عراق را به سرعت به پایان برساند.

این ادعا‌ها در حالی مطرح می‌شود که پس از حضور حسن روحانی در مجلس برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان، تاکنون هیچ نشانه‌ای درباره امکان برکناری روحانی آشکار نشده است. بلکه در مقابل، مقامات بلندپایه ایران برای تحکیم وحدت میان دولت و مجلس در برابر تحریم‌های آمریکا تلاش‌هایی انجام داده‌اند.

به نظر می‌رسد که الشرق الاوسط هم این ادعا‌های منبع امنیتی عربی ناشناس را باور نکرده است. چرا که در پایان ادعا‌های این منبع آورده است که "الشرق الاوسط نتوانست از صحت اطلاعات (این منبع) مطمئن شود".