کدخبر: ۲۳۶۶۱۳ لینک کوتاه

جنگ لفظی شدید دو باشگاه فوتبال ایران / خواهران غریب !

اقتصاد نیوز: انتقال حاج‌صفی به تراکتورسازی، باعث شده تا اتحاد دو باشگاه خواهر خوانده به یک رقابت شدید و جنگ لفظی تبدیل شود.

به گزارش وبسایت نود، رفتن حاج‌صفی به تراکتورسازی اصلا به مذاق اصفهانی‌ها خوش نیامد. آنها که در فصل نقل و انتقالات یکه تاز میدان بودند و با جذب بازیکنان موردنظر باشگاه‌های دیگر باعث اعتراض مربیان تیم‌های دیگر شده بودند مقابل تراکتورسازی شکست خوردند. سپاهان که بعد از حضور شجاعی و دژاگه در تبریز می‌دانست از نظر مالی نمی‌تواند با تراکتوری‌ها رقابت کند تلاش کرد تا برای جذب حاج‌صفی بازی را به تعصب و دل‌بستگی این بازیکن به اصفهان بکشاند، راهکاری که جواب نداد و مسیر بازیکن سابق اصفهانی‌ها تغییر نکرد و او به تبریز رفت. این جابجایی علاوه بر یک برد و باخت نقل و انتقالاتی یک اتفاق دیگر را هم رقم زد. رقابتی تند و تیز بین خواهران سابق!

باشگاه سپاهان و تراکتورسازی چند سال گذشته قرارداد خواهرخواندگی امضا کردند و هوادارانشان هم در این سال‌ها همیشه از اتحاد صحبت می‌کردند، اتحادی که انگیزه اصلی آن متحدشدن علیه سرخابی‌های پایتخت بود.  این اتحاد در سال ۹۳ به خوبی خودش را نشان داد.  در لیگ سیزدهم، سپاهان و تراکتورسازی هر دو با حکم کمیته انضباطی از یک بازی با تماشاگر محروم شدند و بعد از اعتراض، کمیته استیناف محرومیت تراکتورسازی مقابل استقلال تهران را لغو کرد اما سپاهان یک هفته محروم از تماشاگر باقی ماند و در ورزشگاه خالی بازی کرد. با این حال سپاهانی‌ها در بیانیه‌ای از این برخورد مغایر، دفاع کرده و از رفع محرومیت تراکتورسازی مقابل استقلال ابراز خوشحالی کردند. در ورزشگاه‌ها و روی سکوها در بازی‌های رو در رو هم بارها و بارها اتحاد آنها علیه سرخابی‌های پایتخت به روش‌های مختلف نشان داده شد. بجز لیگ چهاردهم، که اتفاقات هفته آخر کمی این رابطه را خدشه دار کرد.

بعد از چندین سال اما حالا دیگر خبری از بیانیه‌های حمایتی نیست و جنگ سرد دو باشگاه آغاز شده است. بعد از مصاحبه مدیرعامل سپاهان در مورد رقم درخواستی باشگاه یونانی برای رضایت‌نامه حاج‌صفی که معادل ۷ میلیارد تومان است، باشگاه تراکتورسازی واکنش تندی به این ارقام نشان داد. آنها ادعا کردند که بدون پرداخت یک یورو، احسان را به تبریز آورده‌اند. ادعایی که حتی مدیرعامل ذوب‌آهن را هم متعجب کرد و از تراکتوری‌ها خواست تا به مردم باهوش اصفهان دروغ نگویند. بعد از آن هم نوبت مصاحبه‌های سریالی مدیران سپاهان و تراکتورسازی بود.

مدیرعامل تراکتورسازی گفت: «اقدام یکی از باشگاهها مبنی بر ارسال نامه به المپیاکوس در آخرین روز انجام مذاکرات از دید ما مصداق بی‌اخلاقی است و اینطور برداشت می‌شود حالا که خودشان در جذب حاج صفی ناکام مانده‌اند، قصد دارند جلوی حضور او در تراکتورسازی را هم بگیرند که این کار نهایت بی‌تدبیری در حوزه مقدس ورزش تلقی می‌شود و باعث بسی تاسف.»

تابش هم در واکنش به این بیانیه‌ها در مصاحبه‌ای گفت: «واقعا متاسفم برای باشگاه تراکتورسازی که برای جذب یک بازیکن اخلاقیات را هم زیر پا می گذارد. ما تیمی با هویت و اخلاق‌مدار هستیم و اینقدر گنجینه های پر از افتخارات داریم که نیازی نیست، با تیم‌هایی که افتخاری ندارند خود را درگیر کنیم.»

حملات پیج‌های هواداران دو تیم به همدیگر هم باعث شده تا آنها فضای مجازی را به فضای پر حاشیه این روزهای ورزشگاه‌ها تبدیل کنند. فضایی که می‌تواند ده روز دیگر و در بازی رودرروی دو تیم از مجازی به واقعی تبدیل شود. هوادارانی که تا بازی قبل با گل و شیرینی از یکدیگر پذیرایی می‌کردند حالا این‌گونه و به دلیل نقل و انتقال یک بازیکن تغییر رویه داده‌اند.