کدخبر: ۲۳۷۱۸۴ لینک کوتاه

وعده دلگرم کننده به هواداران پرسپولیس

​اقتصاد نیوز: در فاصله کمتر از دو هفته مانده به بازی برگشت پرسپولیس و الدحیل، کنفدراسیون فوتبال آسیا گادوین منشا را یکی از چهار بازیکن تاریخ‌سازی معرفی کرده که در اولین بازی‌هایشان در لیگ قهرمانان آسیا موفق به خلق صحنه‌های ویژه شده‌اند. مثالش برای این مهاجم نیجریه‌ای هم سه گلی است که در دو بازی رفت و برگشت مقابل الاهلی عربستان در نخستین فصل حضورش در لیگ قهرمانان آسیا برای پرسپولیس زد.

به گزارش اقتصاد نیوز، آنها گادوین منشا را این‌طور معرفی کرده‌اند: «پس از یک فصل درخشان با پیکان، به غول تهرانی یعنی پرسپولیس پیوست و اولین بازی آسیایی‌اش را در یک چهارم نهایی تجربه کرد. منشا نیمکت‌نشین بود و برای نمایش توانایی‌هایش تنها 20 دقیقه فرصت داشت که در همان زمان زهر خودش را ریخت. او گل تساوی‌بخش را وارد دروازه الاهلی کرد تا پرسپولیس در بازی خانگی بازنده نباشد. این ستاره اهل لاگوس (شهری در نیجریه) در بازی برگشت هم با یک پنالتی حکم صعود پرسپولیس را امضا کرد تا خودش و پرسپولیس برای اولین بار به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا صعود کنند. منشا در نیمه نهایی هم 2 گل زد.»

محمد کالن در بازی الاتحاد و شاندونگ‌لوننگ در سال 2005، الکسن در بازی گوانژواورگراند و لخویا در سال 2013 و پائولینیو در بازی کاشیماریسول و گوانژواورگراند در سال 20158 دیگر بازیکنانی هستند که مثل منشا به عنوان تاریخ‌سازان مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا معرفی شده‌اند.

اما آیا می‌توانیم امیدوار باشیم که گادوین منشا در بازی برگشت پرسپولیس و الدحیل هم تاریخ‌سازی کند و با گل‌هایش تیم برانکو را به نیمه‌نهایی برساند؟ خودش امیدوارانه می‌گوید: «من در لیگ قهرمانان زیاد گل زده‌ام اما می‌خواهم بهترین گلم را به الدحیل گل بزنم. دوست دارم با گل من به نیمه‌نهایی صعود کنیم.»