کدخبر: ۲۳۷۷۲۵ لینک کوتاه

هاشمی‌طبا: نتیجه موازی‌کاری با دولت، سرگردانی مردم است

اقتصادنیوز: نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه «نتیجه موازی کاری با دولت،دوباره‌کاری، درگیری و سرگردانی مردم است» گفت:من نمی‌دانم منظور رهبری از تأکید بر عدم موفقیت ایجاد تشکیلات موازی با دولت چیست اما حتماً ایشان بهتر می‌دانند که چنین توصیه‌ای داشتند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سیدمصطفی هاشمی‌طبا گفت: «شاید از آنجا که ایشان گفتند ایجاد تشکیلات موازی به صلاح نیست منظورشان به‌وجود آمدن تشکیلات جدید بوده است نه نهادهای موجود. البته درباره نهادهای موجود هم وضع به همین صورت است و موازی‌کاری با دولت وجود دارد.»

هاشمی‌طبا افزود: «مثلاً در کنار وزارت اطلاعات، اطلاعات سپاه و اطلاعات ناجا هستند که کار آنان تقریباً موازی با وزارت اطلاعات است. به‌جز این‌ها در زمینه‌های دیگر نیز نهادهایی هستند که کار آنان موازی با دولت محسوب می‌شود.»

رئیس سازمان تربیت‌بدنی در دولت سازندگی اضافه کرد: «مثلاً ما وزارت ورزش داریم، اما در مقابل آن ‌هم بسیج نهادی دارد به نام بسیج ورزش. این‌ها هم به‌نوعی موازی کاری با دولت است، اما ما نمی‌دانیم چه نهادی می‌خواسته تشکیل شود یا تشکیل ‌شده است که رهبری چنین منعی کردند. ولی به هر حال ایشان تأکید داشتند که کار موازی جواب نمی‌دهد و موفق نمی‌شود.»

رهبر انقلاب اسلامی هفته گذشته در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری تأکید کردند: «دعوا کردن راه اصلاح نیست، همچنان که ایجاد تشکیلات و کار موازی با دولت نیز به صلاح و موفق نخواهد بود و تجربه ثابت کرده است کار باید به‌وسیله مسئولان آن، در مجاری قانونی انجام بگیرد.»