کدخبر: ۲۳۷۷۵۷ لینک کوتاه

پاسخ وزارت خارجه به شائبه سفرهای داخلی سفرای خارجی

اقتصادنیوز؛ روابط عمومی وزارت امور خارجه به یادداشت یکی از رسانه‌های داخلی درباره سفرهای داخلی سفرای خارجی واکنش نشان داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ روابط عمومی وزارت خارجه تاکید کرد : سفرهای داخلی سفرا و دیپلمات های خارجی مقیم تهران در چارچوب مقررات و با اطلاع و هماهنگی قبلی انجام می‌شود.

روابط عمومی وزارت امور خارجه در واکنش به یادداشت یکی از خبرگزاری‌های داخلی با عنوان " دوره‌گردی مشکوک سفرای خارجی در ایران  در بیانیه‌ای  اعلام کرد:" سفرهای داخلی سفرا و دیپلمات های خارجی مقیم تهران در چارچوب مقررات و با اطلاع و هماهنگی قبلی و عمدتا به منظور بازدیدهای کاری، دیدار با مسئولان استانی، گردشگردی داخلی و یا آشنایی با آداب و رسوم مردم شهرها و مناطق مختلف کشور  انجام می شود . ضمن آنکه انجام سفرهای داخلی در کشور محل ماموریت امری مرسوم و رایج در میان دیپلمات های سراسر جهان است و تا زمانی که خلاف قانون، مقررات و عرف عمل ننمایند، نمی توان و نباید از چنین اقدامات متعارفی که دیپلمات های کشورمان در سایر کشورها نیز از آن بهره می برند، جلوگیری به عمل آورد.

در این بیانیه تاکید شده است : در بسیاری از کشورهای جهان دیپلمات های خارجی برای انجام سفرهای داخلی در کشور متوقف فیه نیازی به هماهنگی و دریافت مجوز ندارند.