کدخبر: ۲۳۷۸۲۸ لینک کوتاه

نام مدل های ۲۰۱۸ آیفون افشا شد

اقتصاد نیوز:در فاصله چند روز مانده به برگزاری مراسم رونمایی از محصولات تازه اپل، نام احتمالی مدل های ۲۰۱۸ آیفون از سوی یک اپراتور چینی تلفن همراه افشا شده است.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از گجت نیوز، کمپانی اپل در حال تدارک مراسم رونمایی از مدل های 2018 آیفون است و تمامی شواهد، از معرفی سه گوشی در روز 12 سپتامبر (21 شهریور) حکایت دارند. با این حال هنوز کسی از نام نسل جدید گوشی های آیفون مطمئن نیست؛ اما شاید پاسخ در اطلاعات به بیرون درز پیدا کرده از China Mobile نهفته باشد.

نام مدل های 2018 آیفون

به‌رغم اینکه پیش‌تر از آیفون 9 به عنوان نام مدل 6.1 اینچی و مقرون به صرفه آیفون یاد می‌شد؛ اما فهرست ارائه شده از سوی این اپراتور تلفن همراه، مدعی نام‌گذاری آیفون 10 سی (iPhone Xc) روی این گوشی است. چه بسا اپل با این نام، قصد ربط دادن این محصول به یکی از مدل‌های سال 2013 یعنی آیفون 5 سی (iPhone 5c) را داشته باشد؛ کمااینکه آیفون 10 سی (یا به تعبیری آیفون ایکس سی) نیز در نقش ارزان‌ترین مدل سال 2018 و در رنگ‌های متنوع عرضه خواهد شد.

اما این فهرست با تایید گمانه‌زنی‌های موجود، جانشین آیفون 10 را با نام آیفون 10 اس (iPhone Xs) معرفی کرده است. در عوض ظاهرا گرانقیمت‌ترین مدل که در گزارش‌های پیشین از آن با نام آیفون 10 اس مکس یاد می‌شد، تحت نام آیفون 10 اس پلاس (iPhone Xs Plus) به فروش خواهد رسید.

علاوه بر نام مدل های 2018 آیفون ، China Mobile به آغاز پروسه‌ی فروش آن‌ها از تاریخ 21 سپتامبر هم اشاره کرد. همچنین قیمت این محصولات در کشور چین نیز آشکار شده است؛ اما با توجه به نرخ مالیات و تعرفه واردات، این ارقام لزوما بیانگر قیمت گوشی ها در سایر کشورها نیستند.

البته باید درنظر داشت که این اطلاعات هنوز جنبه رسمی ندارند و امکان رونمایی اپل از مدل های 2018 آیفون با اسامی متفاوتی وجود دارد. با این حال، از آنجایی که معمولا اپراتورها به اطلاعات پیش از موعد درباره گوشی های موبایل دست پیدا می‌کنند، احتمال صحت نام‌های مطرح شده بسیار زیاد است.