کدخبر: ۲۳۷۸۸۷ لینک کوتاه

ترکیه قدرت نظامی خود را در ادلب تقویت می کند

اقتصادنیوز : «وائل علوان» سخنگوی رسمی گروهک تروریستی «فیلق الرحمن» دوشنبه شب اعلام کرد که ارتش ترکیه قدرت نظامی خود را در استان ادلب واقع در شمال غرب سوریه با ارسال تجهیزات تقویت می کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب ، علوان تاکید کرد، ترکیه نیروهای خود را در نقطه دیده بانی در شمال سوریه تقویت می کند که این اقدام با جایگزینی نیروها و یا افزایش شمار آنها انجام می شود.

سخنگوی گروهک تروریستی فیلق الرحمن تصریح کرد: شب گذشته (یکشنبه) آخرین تجهیزات ترکیه شامل سکوهای پرتاب موشک و موشک انداز وارد نقاط دیدبانی ادلب در سوریه شد.

علوان افزود: تقویت نظامیان ترکیه برای استحکام نقاط دیده بانی، حمایت از نیروهای مستقر در شمال سوریه، منطقه ادلب و دفاع از آنها در برابر حملات یا خطر احتمالی سازمان های تروریستی یا گروه های جدایی طلب صورت می گیرد.

در همین راستا، یک مسئول از معارضان سوری که خواست نامش فاش نشود، از ورود متوالی کاروان های نظامی از منطقه «باب الهوی» به مراکز دیده بانی خبر داد.

وی گفت، این کاروان های نظامی به گذرگاه باب الهوی رسیده اند و خود را برای ورود به ادلب آماده می کنند.

اعزام نیروها و تجهیزات جدید ترکیه، همزمان با آمادگی ارتش سوریه برای عملیات گسترده برای آزادسازی این منطقه از دست تروریست ها صورت می گیرد.