کدخبر: ۲۳۷۹۶۰ لینک کوتاه

واکنش معاون ترامپ به حمله موشکی سپاه ه مقر حزب دموکرات کردستان

اقتصادنیوز: معاون رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه دخالت‌های مقامات آمریکایی در امور داخلی ایران، در پیامی توییتری حمله موشکی ایران به گروهک‌های تروریستی وابسته به استکبار جهانی از اقلیم کردستان عراق را محکوم کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، مایک پنس ساعاتی قبل در این پیامی توییری نوشت که با نیچروان بارزانی، نخست‌وزیر اقلیم کردستان صحبت کرده است.

وی در ادامه ، حمله موشکی اخیر ایران را تلاشی برای تهدید و بی‌ثبات کردن نزدیک‌ترین همسایه‌ ایران خواند.

به گزارش ایسنا، تنبیه و برخورد با متجاوزین گروهک‌های تروریستی وابسته به استکبار جهانی از اقلیم کردستان عراق، روز شنبه در دستور کار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار گرفت.

در پی این اقدام ایران و حمله موشکی چند روز قبل، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اطلاعیه‌ای بدین شرح صادر کرد:

بسم الله الرحمن الرحیم

در پی شرارت‌های ماه‌های اخیر گروهک‌های تروریستی وابسته به استکبار جهانی از اقلیم کردستان علیه مناطق مرزی جمهوری اسلامی ایران، که با اعزام تیم‌های متعدد تروریستی، ایجاد ناامنی و ارتکاب اعمال خرابکارانه و سلب امنیت و آرامش مردم غیور استان‌های آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه را دنبال می کردند و با هوشمندی و آمادگی رزمندگان نیروی زمینی سپاه از جمله در عملیات های هفته های گذشته در مناطق مرزی مریوان و کامیاران ضربات مهلکی را دریافت کرده بودند ، تنبیه و برخورد با متجاوزین در دستور کار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار گرفت.

متعاقباً بی اعتنایی سران این گروهک‌ها به هشدارهای جدی مسئولین اقلیم کردستان عراق، مبنی بر عزم جمهوری اسلامی برای برچیدن پایگاه های آنان و ضرورت پایان بخشیدن به شرارت ها و اقدامات تجاوزکارانه و تروریستی ضد ایران اسلامی، یگان موشکی نیروی هوافضای سپاه با مشارکت یگان پهپادی نیروی زمینی سپاه، روز گذشته ( شنبه ۱۷ شهریور ماه) در یک عملیات موفق ، محل استقرار و جلسه سران یکی از گروهک های پلید و جنایتکار و مرکز آموزش تروریست های وابسته را با ۷ فروند موشک زمین به زمین کوتاه برد ، مورد هدف قرار داد.

بر اساس گزارشات  موثق و مستند دریافتی در این عملیات ، این مرکز توطئه علیه امنیت ملی ایران  منهدم و ده‌ها تن از سران و عناصر مهم عملیاتی گروهک به هلاکت رسیده و زخمی شدند.

این عملیات قاطع و ویرانگر نشان داد ، فرزندان ملت ایران در"سپاه پاسداران انقلاب اسلامی" و سایر نیروهای مسلح و نهادهای اطلاعاتی و امنیتی کشور، مصمم به صیانت از مرزها و تمامیت ارضی جمهوری اسلامی ایران و دفاع از آرمان‌ها و اهداف بلند انقلاب اسلامی بوده و اجازه نخواهند داد تروریست های اجیر شده سازمان‌های جاسوسی  بیگانه، امنیت مثال زدنی کشور را به مخاطره اندازند.

در پایان با قدردانی از سربازان گمنام امام زمان (عج) و انتظار از اقلیم کردستان برای مراقبت و کنترل جدی تر مرزهای مشترک، به گروهک های تروریستی و ضد انقلاب و حامیان آنان هشدار می‌دهیم: پاسداران انقلاب و بسیجیان دلاور و بومی مستقر در مرزهای میهن اسلامی با اشراف اطلاعاتی و آمادگی‌های همه‌جانبه، به فضل الهی و با همکاری مردم عزیز منطقه، تکرار شرارت و شیطنت از سوی آنها را با پاسخ‌های سخت تر و کوبنده تر مواجه خواهند ساخت.