کدخبر: ۲۳۷۹۷۳ لینک کوتاه

اجلاسی که رئیس‌جمهور چین را به روسیه کشاند

اقتصادنیوز: رئیس‌جمهوری چین برای شرکت در یک اجلاس مهم اقتصادی وارد روسیه شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، شی جین پینگ، رئیس جمهوری چین امروز (سه‌شنبه) برای شرکت در چهارمین اجلاس اقتصادی شرق  وارد ولادیوستوک روسیه شد. این اولین بار است که رئیس جمهوری چین در این اجلاس شرکت می‌کند. اجلاس اقتصادی شرق اولین بار توسط ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه پیشنهاد شد.

چین بعد از بالا گرفتن تنش با آمریکا بر سر تعرفه‌های تجاری به شدت در تلاش است تا از کشورها و مناطق دیگر برای جبران خلا ایجاد شده در تجارت با آمریکا استفاده کند.

وزارت خارجه چین نیز دوشنبه اعلام کرد که پکن آماده پاسخ دادن به هرگونه اقدام جدید تجاری واشنگتن خواهد بود. گنگ شوانگ سخنگوی وزارت خارجه چین گفت: اگر طرف آمریکایی همچنان به ادامه حرکت در این مسیر پافشاری کند و تعرفه های جدیدی را علیه چین اعمال نماید، طرف چینی نیز قطعا تدابیر متقابلی را برای حفاظت از حقوق مشروع خود اتخاذ خواهد کرد.

 روز جمعه ترامپ گفته بود: ایالات متحده آماده است تا مالیات و تعرفه های جدیدی را علیه 26 میلیارد دلار واردات کالاهای چینی اعمال کند. این رقم بیشتر از تعرفه های برنامه ریزی شده علیه 200 میلیارد دلار واردات کالاهای چینی است که قبلا ترامپ اعلام کرده بود.