کدخبر: ۲۳۷۹۸۳ لینک کوتاه

نامه احمد توکلی به دادستان کل درباره موسسه مالی آرمان

رییس هیأت مدیره سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت در نامه ای از دادستان کل کشور خواست تا با بررسی پرونده موسسه مالی و اعتباری آرمان وحدت نسبت به احقاق حقوق سپرده گذاران اقدام کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، این درخواست در قالب مطالبه ای از سوی جمعی از سپرده گذاران آرمان وحدت در سامانه مطالبه گری دیده بان شفافیت و عدالت به ثبت رسید و توانست در یک هفته نزدیک به 8000 امضاء به خود اختصاص دهد.

در نامه «احمد توکلی» به دادستان کل کشور آمده است: در مطالبه اخیر ثبت شده در سامانه هوشمند دیده‌بان، مطالبه گران به بدعهدی‌های موسسه مالی و اعتباری آرمان وحدت اشاره کرده و گفته‌اند در خردادماه سال 96 این موسسه اقدام به بلوکه کردن سپرده سپرده‌گذاران خود کرد که این اقدام به گفته مالباختگان به ضرر بیش از 400 هزار نفر سپرده‌گذار منجر شد.

وی یادآور شد: مالباختگان خواستار بررسی این پرونده توسط قوه قضاییه و اقدام هیأت تصفیه موسسه آرمان وحدت در پرداخت فوری تمامی سپرده‌ها و سود قراردادی تا زمان تحویل بدون محدودیت مبلغ با توجه به قوانین ١٠ و ٢١٩ قانون مسئولیت مدنی و ید قراردادی موسسه آرمان وحدت و ماده ٥٢٢ قانون تجارت شدند.

رییس هیأت مدیره سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت تاکید کرد: همچنین آنان خواستار پرداخت خسارت معنوی مطابق ماده ١ قانون مسئولیت مدنی، محاکمه سهامداران وحدت و روسای بانک مرکزی، الزام حضور نماینده سپرده‌گذاران (مهران خوشنما) در تمامی جلسات هیأت تسویه با توجه به مصوبه سران قوا هستند.

به گزارش ایرنا، سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت، مؤسسه ای غیرسیاسی، غیرانتفاعی و غیردولتی است که در شهریور 1394 با هدف مبارزه با فساد، ایجاد شفافیت و برقراری عدالت تشکیل شد.

این موسسه تاکنون شکایت هایی علیه موسسه ثامن الحجج، سازمان غذا و دارو، وزیر فعلی راه و شهرسازی و وزیر قبلی تعاون مطرح کرده است.