کدخبر: ۲۳۸۰۴۶ لینک کوتاه

سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران دستیار مربی بزرگ جهان

اقتصاد نیوز:افشین قطبی که در ابتدای کارش آنالزور ویدئویی هیدینگ هلندی بود، حالا بعد از استعفا از تیم شیجیا ژوانگ چین در آستانه حضور در تیم ملی المپیک این کشور در کنار گاس هیدینگ قرار دارد.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از تابناک ورزشی، افشین قطبی سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران و شیجیا ژوانگ در آستانه حضور در تیم ملی المپیک چین قرار دارد و به عنوان عضوی از کادرفنی گاس هیدینگ انتخاب می‌شود. قطبی هفته گذشته از هدایت تیم باشگاهی خود استعفا داد و یک مربی ازبک جانشین او در باشگاه شیجیا شد. حال این خبرگزاری مشهور چینی عکسی از افشین قطبی در کنار گاس هیدینگ در حال تماشای یک مسابقه فوتبال منتشر کرده است.

در این میان برخی از رسانه‌های چینی دیگر از قول گاس هیدینگ مطلبی را عنوان کرده است که قطبی به عنوان یکی از دستیاران این مربی سرشناس هلندی در تیم ملی المپیک چین مشغول به کار خواهد شد. این دو مربی پیش از این در تیم ملی کره جنوبی با یکدیگر سابقه همکاری دارند و هیچ بعید نیست در آینده‌ای نزدیک بار دیگر در کنار هم قرار بگیرند.در عین حال منابع نزدیک به قطبی می گویند او قصد دارد حرفه خود را بعنوان سرمربی یک تیم باشگاهی ادامه دهد اگرچه نقش هیدینک در تیم المپیک چین سوپروایزری است و نقش اصلی را قطبی برعهده خواهد داشت .

در ادامه افشین قطبی در واکنش به شایعات موجود در رسانه‌های چینی اعلام کرد: این پیشنهاد فعلا جدی نیست و من در فکر مربیگری تیم‌های باشگاهی بزرگ هستم. قطبی در صورت حضور در تیم ملی المپیک چین چهارمین تجربه خود در رده ملی را پشت سر می‌گذارد. وی قبل از ورود به فوتبال ایران یکی از دستیاران هیدینگ در کره جنوبی بود. دومین تجربه این مربی با ایران سپری شد. جایی که تیم ملی با هدایت این مربی جام ملت‌های آسیا در سال 2011 را پشت سر گذاشت و به توفیق چندانی دست نیافت. سومین تجربه قطبی در رده ملی همراه با پاتریک کلایورت بود. او در کنار ستاره هلندی به تیم ملی کوراسائو رفت و حضور کوتاه اما موفقی در این تیم داشت و حالا در انتظار چهارمین تجربه خود این بار در چین است.

هم‌چنین امروز باشگاه شیجیاژوانگ چین با انتشار بیانیه‌ای از زحمات قطبی در تیمش تشکر و آرزو کرد بار دیگر این مربی را در تیم خود ببیند. مدیران باشگاه شیجیا امروز با استعفای افشین قطبی موافقت کردند و یاسین پتروف بلغاری را به عنوان جانشین وی اعلام کردند. قسمتی از بیانیه باشگاه شیجیا ژوانگ به شرح زیر است: افشین قطبی 21 ماه در کنار ما حضور داشت و روحیه جندگی را در تیم ما به وجود آورد. این مربی برای اولین بار به جوانان اعتماد کرد و با بازی دادن به آن‌ها میراث بزرگی برای ما به جا گذاشت. ما از او تشکر می‌کنیم و امیدواریم بار دیگر او را در باشگاه خود ببینیم.