کدخبر: ۲۳۸۰۴۸ لینک کوتاه

وزارت دفاع روسیه بیانیه داد؛

آغاز صحنه‌سازی‌ها برای حمله شیمیایی ساختگی در سوریه

اقتصادنیوز؛ وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای از آغاز فیلم برداری با هدف صحنه‌سازی برای حمله شیمیایی در ادلب سوریه با هدف توجیه حمله نظامی به سوریه خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر؛ وزارت دفاع روسیه لحظاتی پیش با انتشار یک خبر فوری اعلام کرد: صحنه‌سازی از حمله‌شیمیائی ساختگیِ ارتش سوریه در ادلب آغاز شده است.

مرکز روسی آشتی سوریه در بیانیه ای در این خصوص اعلام کرد: بر اساس خبرهای رسیده از طرف ساکنین استان ادلب در حال حاضر در منطقه مسکونی «جسر الشغور» (Jisr al-Shugur) صحنه سازی از حمله شیمیایی ارتش سوریه علیه ساکنین محلی آغاز شده است.

بیانیه مرکز روسی آشتی سوریه در ادامه می افزاید: برای اجرای این صحنه سازی از صبح گروه های فیلم برداری چندین شبکه خاورمیانه ای و همچنین شعبه محلی چند شبکه تلویزیونی خبری آمریکایی در محل حاضرشده اند.

بیانیه مذکور در ادامه تصریح می کند: تمامی صحنه های فیلم برداری شده در منطقه مسکونی «جسر الشغور» باید تا پایان امروز به این کانال ها تحویل داده شود.

این در حالی است که در آستانه آغاز احتمالی عملیات آزادسازی ادلب در سوریه از اشغال تروریست های مورد حمایت غرب، دیدارهای مقامات آمریکایی در منطقه افزایش داشته است. در همین راستا، نیروی هوایی روسیه نیز اخیراً برخی مواضع تروریست ها در اطراف ادلب را هدف قرار داده است.

هرگاه ارتش سوریه عرصه را بر تروریست های متجاوز در اراضی این کشور تنگ می کند، کشورهای غربی به بهانه هایی از قبیل حمله شیمیایی، تلفات انسانی و غیره تمامی تلاش خود را برای جلوگیری از مقابله دمشق با تروریست های اجاره ای آنها به کار می گیرند.

گفتنی است در ۷ آوریل سال ۲۰۱۷، آمریکا با نسبت دادن حملات شیمیایی به دمشق، پایگاه هوائی الشعیرات سوریه را با ۵۹ موشک «تام هاوک» هدف قرار داده بود.

پیش‌تر نیز سخنگوی وزارت دفاع روسیه از حمله شیمیایی ساختگی به ادلب خبر داده بود.