کدخبر: ۲۳۸۰۶۴ لینک کوتاه

۱۰ گوشی پرطرفدار هفته گذشته +عکس

اقتصاد نیوز:سقوط Galaxy Note ۹ در جدول پرطرفدارترین گوشی‌های هفته گذشته مشخص کرد که تولیدکنندگان چینی قصد ندارد قدرت را به تولیدکنندگان کشورهای دیگر بدهند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران، هفته گذشته چندین گوشی معرفی شدند که اکثر آن‌ها را سازندگان چینی طراحی و تولید کرده بودند. با این وجود می‌توان دید که شیائومی باز هم به دلیل کمتر بودن قیمت خود عنوان محبوب‌ترین برند را در بین همه تولیدکنندگان تلفن همراه هوشمند دارد. Poccophone F1 شیائومی برای هفته سوم متوالی به عنوان محبوب‌ترین گوشی انتخاب شده است. در عین حال، سقوط Galaxy Note 9 سامسونگ در جدول محبوبترین گوشی‌های جهان نشان می‌دهد که دیگر افراد زیادی خواستار یک پرچمدار با قیمت بالا نیستند. هرچند این قیمت مناسب Poccophone F1 است که به این گوشی کمک کرده است در رتبه اول این جدول قرار گیرد.

در سه رتبه اولی که در جدول محبوبترین گوشی‌های هفته گذشته قرار گرفته‌اند، Poccophone F1 شرکت شیائومی رتبه اول را به خود اختصاص داده است. رتبه‌ای که سه هفته پیش متعلق به آخرین پرچمدار سامسونگ، Galaxy Note 9 بود. رتبه دوم جدول پرطرفدارترین گوشی‌های جهان متعلق به F9 اوپو است که به تازگی با بریدگی قطره‌ای بالای صفحه نمایش تولید شده و به بازار آمده است. پس از این گوشی Mi A2 Lite شیائومی دیده می‌شود که با این رتبه رشد چشمگیری از نظر محبوبیت داشته است چرا که هفته‌های گذشته در رتبه نهم قرار گرفته بود.

در بین گوشی‌های جدیدی که به این جدول آمده‌اند، می‌توان گوشی جدید شرکت ویوو، V11 و تازه‌وارد شرکت اوپو Realme 2 را نام برد که یکی از دلایل محبوبیت این دو گوشی و قرار گرفتن آن‌ها به ترتیب در رتبه‌های پنجم و هشتم به دلیل وجود مشخصات تازه مانند حسگر اثر انگشت زیر نمایش آن‌ها است.

گفتنی است، در سه رتبه پایین جدول نیز سه گوشی میان رده دیده می‌شود که دو گوشی از آن‌ها به رتبه‌های پایین سقوط کرده‌اند. گوشی تازه وارد اوپو، Realme 2 موفق شده است با وجود تازه از راه رسیدن رتبه هشتم را به خود اختصاص دهد. پس از این گوشی، در رتبه‌های نهم و دهم به ترتیب می‌توانیم شاهد حضور دو گوشی Galaxy J6 سامسونگ و Nokia 6.1 Plus باشیم.

نکته جالبی هم که می‌توان در این جدول به آن اشاره کرد، سقوط دو پله‌ای Galaxy Note 9 است که این گوشی را در میان جدول با گوشی‌های V11 و Redmi Note 5 Pro شیائومی قرار داده است.

۱۰ گوشی پرطرفدار هفته گذشته (۹ سپتامبر)

۱۰ گوشی پرطرفدار هفته گذشته (۹ سپتامبر)

۱۰ گوشی پرطرفدار هفته گذشته (۹ سپتامبر)