کدخبر: ۲۳۸۱۰۱ لینک کوتاه

نماینده ایران در سازمان ملل متحد:

ایران استفاده از سلاح شیمیایی را محکوم می‌کند

نماینده ایران در سازمان ملل با انتقاد از نیکی هیلی تاکید کرد: ایران قربانی سلاح شیمیایی است و هرگونه استفاده از آن را محکوم می کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اسپوتنیک، خوشرو نماینده ایران در سازمان ملل در نشست بررسی شرایط سوری در شورای امنیت گفت: اقدامات آمریکا در سوریه غیرقانونی است. 

به گفته وی، ایران از مبارزه با تروریسم از سوریه حمایت می کند. این دیپلمات همچنین اضافه کرد که تهران همچنان نقش سازنده ای در بازگرداندن صلح در خاور میانه ایفا می کند. 

خوشرو خطاب به نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل، نیکی هیلی گفت، که سربازان ایالات متحده به طور غیر قانونی در قلمرو سوریه حضور دارند.

وی افزود: "من می خواهم بار دیگر اعلام کنم که ایران از سوی سوریه برای مبارزه با تروریست به این کشور دعوت شده است. عملیات نظامی ایالات متحده در سوریه غیرقانونی است و یک عمل تجاوزکارانه است. دخالت آمریکا باید در برابر منشور ملل متحد قرار دارد و باید متوقف شود". 
گفتنی است، غلامعلی خوشرو؛ نماینده ایران در سازمان ملل در نشست شورای امنیت سازمان ملل برای بررسی اوضاع سوریه گفت: ایران قربانی سلاح شیمیایی است و هرگونه استفاده از آن را محکوم می کند. نشست تهران پیام مهمی ارسال کرد مبنی بر اینکه تروریسم در سوریه بدون یک راه حل سیاسی به پایان نخواهد رسید.