کدخبر: ۲۳۸۱۶۶ لینک کوتاه

انتقاد یک نماینده از تبدیل شدن شفافیت رأی نمایندگان به اهرم فشاری سیاسی

اقتصادنیوز: یک نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: یک نماینده باید آزادانه عمل کند و به وظایف خود بپردازد اما این طور نباشد که بعد از رأی دادن به موضوعی برایش دردسر ایجاد شود و اسرارش فاش شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، فاطمه ذوالقدر درباره برخورد با مفاسد اقتصادی و تاثیر آن روی جامعه گفت: فرآیند پیش فروش سکه و همین طور ارز در خلاء وجود مدیریت درست زمینه را برای سوءاستفاده و همچنین فساد اقتصادی به وجود آورد.

وی تاکید کرد: فساد اقتصادی می‌تواند روی قیمت‌ها و بازار تاثیر بگذارد و باعث شود که به مردم فشارهای بسیار بیاید،‌ باید روش‌هایی اتخاذ شود تا جلوی این فسادها گرفته شود.

نماینده مردم تهران در دهمین مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اگر این فسادها به موقع شناخته می‌شد قطعا ما شاهد این روزها نبودیم و گسترده هم نمی‌شد؛ چرا باید زمانی بگذرد و بعد کاری صورت بگیرد؟

وی ادامه داد: قیمت سکه و ارز واقعی نیست. سوءاستفاده‌هایی صورت گرفته است که متاسفانه اینگونه رفتارها از سوی برخی جاها هم حمایت می‌شوند.

ذوالقدر با بیان این‌که دیوان عدالت اداری،‌ دادستانی، قوه قضائیه باید هر چه زودتر دست به کار شوند تا فشار کمتری به مردم بیاید،‌ عنوان کرد: در حال حاضر شرایط از لحاظ روانی روی مردم فشار آورده است باید هرچه زودتر با این موارد هرچه سریع‌تر برخورد شود و با عاملان باید برخورد شود.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که چرا علیرغم دستور رئیس‌جمهور درخصوص انتشار لیست، کسانی که ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی دریافت کرده‌اند این کار را انجام نمی‌دهند، گفت: بارها در مجلس ما در نطق‌ها و تذکرات‌مان گفتیم که اعلام کنند چه کسانی از ارز دولتی استفاده کرده‌اند؟ چه کسانی ۱۰ الی ۲۰ هزار سکه خریده‌اند؟ چه کسانی مسئول این نابسامانی هستند؟ اما متاسفانه اقدامی صورت نمی‌گیرد.

وی خاطر نشان کرد: درست است که افراد در چارچوب آن‌چه که اعلام شده است عمل کرده‌اند و ارز و سکه  خریده‌اند؛ اما مشخص نیست افرادی که ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی دریافت کرده‌اند و یا سکه خریده‌اند کجا رفته و چه کردند؟ باید مشخص شود آیا این افراد و شرکت‌ها که ارز به آن‌ها تعلق گرفته است مایحتاج مردم را وارد کرده‌اند یا خیر؟

این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بحث ما این است که باید همه چیز به صورت شفاف و روشن مشخص شود.

وی در پاسخ به سوالی دیگر درباره طرح شفافیت آرای نمایندگان هم بیان کرد: جزو موافقان این طرح بودم و امضا هم کردم اما مخالف افشای اسرار نمایندگان هستم؛ نباید این‌طور باشد که رأی دادن درباره مطلبی بعدها به اهرم فشاری تبدیل شود.

ذوالقدر تاکید کرد: یک نماینده باید آزادانه عمل کند و به وظایف خود بپردازد اما این طور نباشد که بعد از رأی دادن به موضوعی برایش دردسر ایجاد شود و اسرارش فاش شود.