کدخبر: ۲۳۸۲۰۸ لینک کوتاه

تهدید تشکیلات خودگردان به قطع همکاری امنیتی با آمریکا

اقتصادنیوز: رسانه‌های عبری‌زبان اعلام کردند، تشکیلات خودگردان فلسطین تهدید کرده است که همکاری امنیتی و اطلاعاتی با آمریکا را پس از بسته شدن دفتر سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) در واشنگتن متوقف می‌کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، النشره نوشت، رسانه‌های عبری‌زبان به نقل از یک مسئول در ساف اعلام کردند، باید در روابط این سازمان با آمریکا بازنگری شود و تشکیلات خودگردان فلسطین توقف هرگونه همکاری از جمله تعلیق روابط امنیتی را  بررسی می‌کند.

این مسئول فلسطینی همچنین گفته است: آمریکا سالانه ده‌ها میلیون دلار به نیروهای امنیتی وابسته به تشکیلات خودگردان فلسطین در کرانه باختری کمک می‌کرد و احتمال می‌رود که در روزهای آتی تصمیمی درخصوص این مسأله بگیرد.

طبق گزارش رسانه‌های اسرائیلی، تشکیلات خودگردان فلسطین تهدید کرده است که هماهنگی امنیتی و اطلاعاتی با آمریکا را پس از بسته شدن دفتر سازمان آزادی‌بخش فلسطین در واشنگتن متوقف می‌کند.

در همین راستا، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد که آمریکا تصمیم درستی درخصوص بستن دفتر ساف در واشنگتن گرفته است.

یولی ادلشتاین، رئیس کنست نیز این تصمیم آمریکا را ستود و مدعی شد: سازمان آزادی‌بخش فلسطین نه تنها صلح رو ترویج نمی‌کند بلکه اقدامات تحریک‌آمیز رواج می‌دهد.