کدخبر: ۲۳۸۳۱۴ لینک کوتاه

طرح کاهش اختیارات شهردار تهران هنوز در دستور کار شورای شهر تهران قرار دارد

اقتصادنیوز:عضو شورای شهر تهران درباره سرانجام طرح کاهش اختیارات شهردار تهران اعلام کرد که طرح کاهش اختیارات شهردار از دستور کار شورا خارج نشده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از پانا ،مجید فراهانی  اظهار کرد: درباره بازنگری در اختیارات شهردار تهران آنچه که وجود داشت این بود که شورای پنجم در ابتدا اطلاعی از اختیارات واگذار شده شورا به شهردار نداشت و شورا نمی‌دانست چه حجم از اختیارات واقعی شورا به شهردار تهران تفویض شده است چرا که در مصوبات متعدد و به دلایل مختلفی، این اختیارات واگذار شده است.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: شورا در دوره‌های قبلی دلایل متعددی از جمله برای تسهیل در امور، سرعت و اعتماد برخی اختیارات خود را به شهرداری تهران واگذار کرده است. قرار بر این بود که پیشنهاد دهندگان طرح کاهش اختیارات شهردار تهران همه اختیاراتی که تفویض شده را احصا کنند و پس از آن اولویت‌بندی انجام شود و اختیارات پس گرفته شود که این اتفاق نیفتاده است.

به گفته وی، موضوع کاهش اختیارات شهردار تهران از دستور کار شورا خارج نشده است و اگر پیشنهاد دهندگان، این طرح را هر چه سریعتر به صحن بیاورند موضوع بررسی می‌شود.

فراهانی همچنین در پاسخ به این سوال که قرار بود اعضای شورا، دارایی‌های خود را قبل و بعد از عضویت به نهادهای نظارتی اعلام کنند؛ این موضوع چرا در شورای پنجم دنبال نمی‌شود؟ توضیح داد: این موضوع خوبی است و قابل پیگیری است و شورا هم از آن استقبال می‌کند. در شورا طرح پایش از اعضای شورا مطرح شد که اگر عضوی از شورا الزامات را رعایت نکرد و احیاناً روند ناسالمی را در پیش گرفت، به هیأت رئیسه اعلام شود که تاکنون گزارشی در این خصوص به هیأت رئیسه ارائه نشده است.