کدخبر: ۲۳۸۵۶۰ لینک کوتاه

اعتراف رئیس ستاد انتخاباتی ترامپ به دو تخلف

«پال مانافورت» رئیس سابق ستاد دونالد ترامپ در دوران مبارزات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ به دو فقره از تخلفات خود اعتراف کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، وی روز جمعه در دادگاهی در واشنگتن به یک فقره توطئه علیه آمریکا و یک فقره تلاش برای کارشکنی در اجرای قانون اعتراف کرد. گفته می شود که شاید رئیس جمهوری بعدا وی را عفو کند. اما ترامپ تاکنون احتمال عفو وی را تایید یا رد نکرده است. 
ماه گذشته نیز هیات منصفه دادگاهی در ایالت ویرجینیا مانافورت را به کلاهبرداری بانکی و فرار مالیاتی متهم کرد. 
مانافورت 69 ساله برجسته ترین عضو سابق تیم ترامپ است که در چارچوب تحقیقات «رابرت مولر» بازپرس ویژه پرونده دخالت ادعایی روسیه در انتخابات آمریکا به تخلفات خود اذعان می کند.
تحقیقات مولر بر ریاست جمهوری ترامپ سایه انداخته است. اعترافات مانافورت ضربه ای به ترامپ در آستانه انتخابات میان دوره ای در ششم نوامبر (15 آبان) به شمار می آید.
مانافورت سال های مدیدی با جمهوریخواهان همکاری کرده است. او در همکاری با برخی از سیاستمداران اوکراینی که به روسیه گرایش داشتند، پول زیادی به دست آورد. مانافورت پنج ماه در ستاد انتخاباتی ترامپ فعال بود اما پولی دریافت نمی کرد.
«مایکل کوهن» وکیل سابق ترامپ هم ماه گذشته به تخلف مالیاتی و زیر پا گذاشتن قوانین مالی با هماهنگی ترامپ و به نفع وی اعتراف کرد. کوهن گفته که به دو بازیگر فیلم های مستجن که ترامپ با آنها رابطه داشته، حق السکوت داده است.