کدخبر: ۲۳۸۶۷۴ لینک کوتاه

حذف نام هیلاری کلینتون و هلن کلر از کتاب تاریخ دانش‌آموزان تگزاس

اقتصادنیوز: قرار است اسامی برخی شخصیت‌های سیاسی آمریکا مثل هیلاری کلینتون و هلن کلر از کتاب تاریخ دانش‌آموزان ایالت تگزاس حذف شوند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، واشنگتن اگزمینر نوشت، نام برخی شخصیت های سیاسی مثل «هیلاری کلینتون»، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا و «هلن کلر»، نویسنده نابینا-ناشنوا و فعال سوسیالیست آمریکایی قرار است به زودی از کتاب تاریخ دانش آموزان ایالت تگزاس آمریکا حذف شود.

آموزش و پرورش ایالت تگزاس آمریکا روز گذشته (جمعه) برای حذف اسامی هیلاری کلینتون و هلن کلر از کتاب تاریخ دانش آموزان یک رأی گیری اولیه برگزار کرد. رأی گیری نهایی قرار است در ماه نوامبر سال جاری میلادی برگزار شود؛ اما تا پیش از آن هیئت آموزش و پرورش می تواند اصلاحاتی را در این کتاب ایجاد کند.

حذف نام هیلاری کلینتون و هلن کلر از کتاب تاریخ دانش آموزان به این معنا نیست که معلمان دیگر نباید درباره او صحبت کنند بلکه بدان معناست که صحبت کردن درباره کلینتون در کلاس درس اختیاری است.

نام هیلاری کلینتون --که نخستین زنی بود که توانست اکثریت آرای یک حزب سیاسی مهم را در انتخابات ریاست جمهوری بدست آورد-- در بخشی از کتاب تاریخ دانش آموزان تگزاس درباره شخصیت های سیاسی و اجتماعی مهم آمریکا ذکر شده بود.

معلمانی که پیشنهاد حذف نام این دو شخصیت سیاسی را از کتاب درسی مطرح کردند، در این خصوص گفتند: دانش آموزان باید اسامی زیادی از شخصیت های سیاسی و تاریخی آمریکا را حفظ کنند و با ذکر هر کدام از این اسامی، آنها سؤالات مختلفی درباره آن شخصیت سیاسی می پرسند.

به گفته این معلمان، حذف نام هیلاری کلینتون و هلن کلر از کتاب تاریخ مدارس به ترتیب 30 دقیقه و 40 دقیقه از وقت کلاس را برای معلمان ذخیره می کند.

هیئت آموزش و پروش ایالت تگزاس آمریکا هر ساله برای ایجاد اصلاحات و تغییراتی در کتب درسیِ حدود 5.4 میلیون دانش آموز این ایالت، جلساتی را تشکیل می دهد. این هیئت از 5 دموکرات و 10 جمهوری خواه تشکیل شده است.