کدخبر: ۲۳۸۷۰۷ لینک کوتاه

برای تامین هزینه های کی روش و تیم ملی

فدراسیون فوتبال دست به دامن روحانی شد

اقتصاد نیوز: کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان بارها در مصاحبه های خود اعلام کرده در صورتی قرارداد جدیدی امضا خواهد کرد که هزینه های اردو ها و برنامه ریزی های او برای جام ملت های آسیا تامین شود. حالا یکی از مدیران فوتبال کشور برای این منظور از رییس جمهور طلب کمک کرده است.

به گزارش اقتصاد نیوز، اسلامیان عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال اطمینان می دهد که کی روش به دنبال پول برای خودش نیست وامکانات برای تیم ملی می خواهد : «ما باید در جام ملت‌های آسیا به میدان برویم و اگر بازی تدارکاتی خوب می‌خواهیم تازه من اسم تیم درجه یک نمی‌آورم. برای همان تیم‌های درجه چندم باید یک میلیون دلار هزینه کنیم. فدراسیون که نمی‌تواند پول چاپ کند واقعا چه راهی جلوی پای ماست. اگر کسی راه دیگری می‌شناسد به ما بگوید. مشکل کی‌روش حق و حقوق خودش نیست.او به فکر تدارکات خوب برای تیم ملی است و ما هم هر هزینه‌ای که بخواهیم انجام دهیم به دلار است. برای برگزاری یک کمپ ساده به دلار نیاز داریم تا برگزاری بازی‌های خوب.

اسلامیان در پاسخ به این سؤال که برای تدارکات تیم ملی جهت حضور در جام ملت‌های آسیا چه مقدار هزینه برآورد شده است، با اعلام عدد پای رییس جمهور راهم برای تعمین آن وسط می کشد:« فکر می‌کنم حدود 40 میلیارد تومان پول لازم داریم ولی شما اگر این عدد را مقابل شادی 80 میلیون نفر بگذارید خیلی هزینه بالایی نیست. من به شخصه از دکتر روحانی که می‌دانم خودش به فوتبال علاقمند است تقاضا می‌کنم به حمایت از تیم ملی ورود کند و برای حل این مشکل پا جلو بگذارد. ما برای نگه داشتن کی‌روش به ورود رئیس‌جمهور نیاز داریم.»

وی در این باره که کی‌روش اعلام کرده اگر تدارکات مناسب برای تیم ملی فراهم نشود قطع همکاری می‌کند، چقدر جدی است و اینکه او اکنون با فدراسیون قراردادی هم ندارد و می‌تواند بدون هیچ مشکلی به این همکاری پایان دهد،‌گفت: «صحبت کی‌روش کاملا جدی است. وقتی نمی‌توانیم هزینه کنیم و تدارکات خوب برای تیم ملی داشته باشیم چه باید بکنیم؟ جای کی‌روش باشید چه می‌کنید؟ فوتبال ایران ضعیف و فقیر نیست حق فوتبال را نمی‌دهند. یک وقتی است شما فوتبال ضعیفی دارید اما ما این مشکل را نداریم. البته موضوع حق پخش بارها از سوی مجلس و دولت پیگیری شده اما واقعا باید در مورد آن تصمیم جدی گرفته شود. ما اکنون در شرایط اضطراری هستیم و وقت نداریم.واقعا هیچ منبعی نیست که بتوانیم به حق پخش فکر نکنیم. کی‌روش یک سرمایه بزرگ است پای اعتبار و آبروی خودش وسط است. من می‌دانم که او در این اواخر پیشنهادهای قطعی و جدی با پول بهتر از ایران داشت. یکی از این پیشنهادها از کره جنوبی بود اما به خاطر ایران به این پیشنهادها پاسخ نداد. به هر او با ما اکنون قرارداد ندارد و می‌تواند برود و به خاطر همین است که می‌گویم ما در شرایط اضطراری هستیم.»