کدخبر: ۲۳۹۵۹۲ لینک کوتاه

ظرفیت باتری آیفون های جدید مشخص شد

اقتصاد نیوز: آیفون های سال ۲۰۱۸ اپل شامل آیفون ایکس اس، XS Max و ایکس آر مجوز ورود به کشور چین را دریافت کردند. برای ورود گوشی های جدید این شرکت آمریکایی به بازار چین، لازم بود مشخصات کامل باتری آنها مشخص شود؛ اطلاعاتی که حتی در وب‌سایت رسمی اپل نیز به چشم نمی خورد.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از کلیک،ظرفیت باتری آیفون های جدید که اخیرا به سوژه داغ رسانه های خارجی و وب سایت های حوزه فناوری بدل شده، به شرح زیر است:

آیفون XS مکس: 3174 میلی آمپر ساعت

آیفون ایکس اس: 2658 میلی آمپر ساعت

آیفون ایکس آر: 2942 میلی آمپر ساعت

آیفون XS مکس دارای بزرگترین باتری است که تا به حال در یک گوشی آیفون دیده ایم. اما نکته جالب درباره ارقام بالا مربوط به ظرفیت باتری آیفون XR می شود که به گفته اپل بیشترین دوام را نسبت به باتری 2 مدل دیگر دارد و قهرمان باتری سال گذشته، آیفون 8 پلاس را با یک ساعت و نیم شارژدهی بیشتر شکست داده است!

نکته قابل توجه دیگر مربوط به آیفون ایکس اس است که ظاهرا باتری کوچکتری در مقایسه با آیفون X دارد (2658 میلی آمپر ساعت در مقابل 2716 میلی آمپر ساعت).

البته این نکته را باید در نظر داشت که اندازه باتری به تنهایی به معنای شارژدهی بیشتر نیست و بهینه سازی نرم افزاری و مدیریت موثر انرژی مربوط به بخش های داخلی دستگاه به علاوه رزولوشن و روشنایی نمایشگر نیز عمر باتری را مشخص می کنند.

از این رو، باید منتظر ماند تا دید آیفون های 2018 در تست های باتری چه عملکردی از خود نشان می دهند.