کدخبر: ۲۴۱۱۱۸ لینک کوتاه

روحانی در دیدار با رئیس جمهور ونزوئلا:مردم ایران و ونزوئلا به طور مداوم مورد تهاجم و تحریم آمریکا قرار داشته‌اند

اقتصاد نیوز: رئیس‌‌جمهور گفت: امروز بزرگترین وظیفه مسئولان ایران و ونزوئلا تلاش مضاعف برای توسعه همکاری‌ها در راستای منافع مردم و توانمند کردن اقتصاد دو کشور است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم،‌ حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور امروز چهارشنبه در دیدار «نیکولاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا با اشاره به روابط خوب دو کشور، گفت: مردم ایران و ونزوئلا به طور مداوم مورد تهاجم و تحریم آمریکا قرار داشته‌اند.

وی با اشاره به خروج غیرقانونی و یکجانبه آمریکا از توافق بین‌المللی برجام، اظهار داشت: آمریکایی‌ها هم به گفتگو دعوت می‌کنند و هم به دنبال سرنگونی حکومت ایران هستند و تصور می‌کنند، اگر به مردم فشار بیاورند می‌توانند به این هدف خود دست یابند. اما نمی‌دانند حکومتی که پشتوانه مردم را در اختیار دارد، تسلیم تهدید نمی‌شود.

رئیس‌جمهور افزود: امروز کشورهای مستقل باید با گسترش مناسبات همه جانبه و مقاومت در برابر زیاده‌خواهی دشمنان به آنان ثابت کنند راهی که در پیش گرفته‌اند، اشتباه است.

روحانی با بیان اینکه امروز رئیس‌جمهور آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل، شکست جدیدی در راستای اقدامات خلاف قانون خود تجربه کرد و همه کشورها از برجام حمایت کردند، گفت: جمهوری اسلامی ایران از توسعه همه جانبه روابط و همکاری‌ها با کشورهای حوزه آمریکای لاتین بویژه ونزوئلا استقبال می‌کند.

وی با تقدیر از ابراز همدردی دولت و ملت ونزوئلا با مردم ایران در حادثه تروریستی اهواز، تصریح کرد: این گونه حوادث نشان می‌دهد که باید همه کشورهای جهان برای مبارزه با تروریسم جدیت داشته باشند.

«نیکولاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا نیز در این دیدار با ابراز تسلیت و همدردی دولت و ملت ونزوئلا با مردم ایران در حادثه تروریستی اهواز، گفت: دشمنان می‌خواهند با استفاده از تروریسم به منافع ملت‌ها سلطه پیدا کنند که باید در برابر آنها ایستادگی کنیم.

رئیس‌جمهور ونزوئلا با اشاره به اینکه امروز در دورانی قرار داریم که در آن استکبار و زیاده‌خواهی معنا ندارد و باید در برابر آنها بایستیم، گفت: توسعه مناسبات و همکاری‌های همه جانبه میان کشورهای مستقل مانند ایران و ونزوئلا موجب شکست دشمنان و به نفع دو ملت خواهد بود.

مادورو همچنین بر ضرورت همکاری‌های دو کشور در مجامع بین‌المللی مانند اُپک و سازمان ملل متحد تأکید کرد.