کدخبر: ۲۴۱۵۰۷ لینک کوتاه

سروش: آقای روحانی باید بفهمد که این مهره ها به درد نمی‌خورند

اقتصادنیوز: ابوالفضل سروش، عضو شورای مرکزی فراکسیون امید با اشاره به تغییرات احتمالی در کابینه دولت و برخی اعضای فعلی هیئت دولت گفت: آقای روحانی باید بفهمد که این مهره ها به درد نمی خورند. نباید آقای روحانی خود را مثل رئیس جمهور گذشته بین چهار پنج نفر محدود کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر؛ ابوالفضل سروش با اشاره به احتمالاتی مبنی بر جاگردانی وزرای استیضاح شده و جابجایی آنها در میان وزارتخانه های رفاه، اقتصاد و صنعت معدن و تجارت اظهار داشت: بعید می دانم که مجلس شورای اسلامی مجددا به این افراد حتی برای وزارتخانه های دیگر رأی اعتماد بدهد.

وی گفت: زمانی که ضعف و ناکارآمدی این افراد در یک وزارتخانه ثابت شده است، در وزارتخانه دیگری نمی توانند کار کنند و مجلس به آنها رأی اعتماد نخواهد داد. زمانی که آقای کرباسیان در وزارت اقتصاد نتوانست کارآمدی خود را ثابت کند، در وزارت صنعت نیز نخواهد توانست مشکلی را حل کند.

عضو شورای مرکزی فراکسیون امید مجلس تصریح کرد: مهم نیست که این وزرا در کدام دکان کار کرده اند، آقای شریعتمداری، کرباسیان و ربیعی ناکارآمد بوده اند، باید نیروهای تازه نفس، خلاق، تازه‌کار و با تدبیر در شرایط جنگ اقتصادی برای خدمت به ملت معرفی شوند.

وی با تاکید بر اینکه دولت تاکنون مطلقا رایزنی با فراکسیون امید برای معرفی وزرای پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت، تعاون کار و رفاه اجتماعی و اقتصاد نداشته است، گفت: دولت باید گزینه هایی جدید، باتجربه، پایِ کار، جوان و فعال معرفی نماید. دولت از عدم رایزنی با عقلا در فراکسیون امید ضربه خواهد خورد.

سروش اظهار داشت: عقل جمعی فراکسیون امید علی‌رغم کم مهری هایی که از دولت می بیند، در جریان استیضاح ها از دولت حمایت می کند اما نظر شخصی من این است که وقتی دولت ضعیف است، باید مهره ها تغییر کنند و افراد خلاقی معرفی شوند.

وی تصریح کرد: تیم فعلی رئیس جمهور در کابینه، تیم شیک، اتوکشیده و بی‌انگیزه ای هستند و به دردِ هدایت اقتصاد کشور در شرایط جنگ اقتصادی نمی خورند.

سروش افزود: آقای روحانی باید بفهمد که این مهره ها به درد نمی خورند. نباید آقای روحانی خود را مثل رئیس جمهور گذشته بین چهار پنج نفر محدود کند؛ اگر این گونه رفتار کند، دولت زمین خواهد خورد. دولت باید از مشورت با مجلس استفاده کند، زیرا زمین خوردن دولت به معنای شکست ملت در جنگ اقتصادی است.