کدخبر: ۲۴۱۵۶۲ لینک کوتاه

رکورد عجیب پرسپولیس در لیگ قهرمانان

اقتصاد نیوز:بدشانسی مرحله نیمه نهایی بار دیگر به سراغ برانکو ایوانکوویچ آمده و او در آستانه این دیدار بیشتر بازیکنانش را در اختیار ندارد.

به گزارش اقتصاد نیوز، شاید در طول تاریخ هم بی سابقه باشد که یک تیم در آستانه مهمترین دیدار تاریخ خود جمع بزرگی از بازیکنان تیمش را در اختیار نداشته باشد. پرسپولیس برانکو بعد از اینکه در فصل گذشته در مرحله نیمه نهایی و مقابل الهلال عربستان مهدی طارمی، کمال کامیابی نیا، سیدجلال حسینی و محمد انصاری را از دست داد، اینبار هم برای دومین فصل پیاپی در این مرحله حاضر شده است و باید اینبار مقابل السد قطر قرار گیرد.

اما بار دیگر بدشانسی به سراغ برانکو و تیمش آمده و او در آستانه برآورده کردن آرزوی هواداران این تیم با شرایطی سخت و غیرقابل تصور مقابل حریف کاملا مسلح باید قرار گیرد. کمال کامیابی نیا بار دیگر در این دیدار محروم است، همانند محمد انصاری که او نیز در فصل گذشته و در این مرحله غایب بزرگ تیمش لقب گرفته بود و از روی سکوها سلطان قابوس شاهد شکست چهار گله‌ی تیمش بود. از اخراج عجیب برانکو برابر الدحیل نیز که بگذریم و مشخص نیست روشن ایرماتوف چرا او را از محوطه فنی اخراج کرد، حسین ماهینی نیز این دیدار را از دست داده و سرمربی سرخپوشان در حاشیه تمرین امروز نیز خبر از مشکل جسمانی برای سیدجلال حسینی داد تا حضور این بازیکن نیز در ابهام قرار داشته باشد.

غیبت دو بازیکن دفاعی به طور یقین (محمد انصاری و حسین ماهینی) و وضعیت نامشخص یک مدافع تاثیرگذار (سیدجلال حسینی) در این بازی می‌تواند یک اتفاق غیرقابل باور برای پرسپولیس و بدشانسی‌های آنها تلقی شود.

حال به فرض اینکه سیدجلال حسینی نیز در این دیدار در نهایت شرایط حضور در بازی را به دست بیاورد هم برانکو تنها با در اختیار کاپیتان تیمش، شایان مصلح و شجاع خلیل زاده باید برابر رقیب قرار گیرد. تنها سه مدافع تخصصی و باتجربه حداقلی در بزرگترین خواستگاه این تیم برای حضور در فینال آسیا که کار را برای هر تیم و مربی‌ای سخت و دور از انتظار خواهد کرد، خصوصا اینکه حریف با تیمی کامل و قدرتمند در فاز تهاجمی انتظار آنها را می‌کشد.

پرسپولیس در شرایطی که فصل گذشته را با بدشانسی مقابل الهلال از دست داد، اینبار هم مقابل همگروه خود در دور گروهی قرار خواهد گرفت تا جنگ صعود به فینال را برگزار کند. آنها در فصل گذشته در شرایطی که مقابل الهلال در دیدارهای مرحله گروهی نمایش برابری را به جا گذاشته بودند، در نهایت در مرحله نیمه نهایی مقابل این حریف و با توجه به مشکلات بزرگی که گریبان این تیم را بابت غیبت مهره‌های سرشناس گرفت، در دیدار رفت با چهار گل شکست خورد و علیرغم امیدی که برانکو برای تغییر جریان بازی برگشت داد با اشتباه داوری و بدشانسی بازی را با تساوی دو بر دو خاتمه داد تا حسرت حضور در فینال آسیا همچنان این تیم را دنبال کند.

برانکو اکنون حتی در صورتی که سیدجلال را در فاصله کوتاه باقی مانده تا دیدار دوحه بتواند به لیست نفرات اصلی‌اش اضافه کند، تنها سه مدافع تخصصی در ترکیب خواهد داشت و بعید است روی نفرات کم تجربه‌ای همچون شاهین عباسیان در ترکیب اصلی سود ببرد.

شرایط وقتی برای آنها سخت‌تر خواهد شد که کمال کامیابی نیا نیز به دلیل محرومیت در این بازی غایب است تا غیبت او مشکلات دفاعی این تیم را در جدال با السد افزایش دهد. برانکو در روزی که روی نیمکت تیمش نیز حاضر نیست تا با هیجان و قدرت فنی بالایش شاگردانش را برابر السد در طول 90 دقیقه کوچ کند، اکنون در فاصله کوتاه باقیمانده تا این بازی و در روزهایی که فشردگی بازی‌ها مقاومت بازیکنانش را هم کاهش داده، فلسفه‌های تاکتیکی خود را نیز قادر به دنبال کردن نیست، چرا که ابتدا باید 11 نفره اصلی‌اش را برای این بازی پیدا کند.

منبع: ورزش سه