کدخبر: ۲۴۱۸۱۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
آدامس حس سیری را در شما القا می کند

آدامس حس سیری را در شما القا می کند

اقتصادنیوز: جویدن آدامس بدون شکر فواید زیادی دارد اما جالب است بدانید که این بار این جویدن نه تنها به سلامت دهان و دندان کمک می کند بلکه باعث کاهش اشتها نیز می گردد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از پرشین وی؛ جویدن آدامس از بسیاری از جهت ها می تواند برای سلامت دهان و دندان مفید باشد البته آدامس هایی که بدون شکر هستند و از برندهای معروف  مصرف آدامس فواید سلامتی زیادی دارد که در این مقاله به بررسی آن ها خواهیم پرداخت،یکی از مهمترین محاسن جویدن آدامس سلامت دندان ها می باشد که محققان عقیده دارند این کار باعث کاهش احتمال پوسیدگی دندان می شود اما به تازگی گروهی از محقق ها به این نتیجه رسیده اند که جویدن آدامس میل به غذا خوردن و غذاهای شیرین را کاهش می دهد و در نتیجه منجر به کاهش اشتها می گردد

جویدن آدامس و کاهش اشتها

تحقیق جدیدی نشان داده است که جویدن آدامس بدون قند، میزان دریافت کالری و میل به مصرف خوراکی‌ها شیرین راکاهش می‌دهد.

جویدن آدامس بدون قند، اشتها را نیز کنترل می‌کند.

افراد شرکت کننده در این تحقیق، ۱۱۵ مرد و زن ۱۸ تا ۵۴ ساله بودند که همگی پیش از آن مرتبا آدامس می‌جویدند.

در این تحقیق از شرکت‌کنندگان خواسته شده بود که در دوره زمانی بین ناهار و عصرانه هر ساعت، ۱۵ دقیقه آدامس بدون قند بجوند. در یک بعدازظهر دیگر، افراد در این زمان آدامس نمی‌جویدند.

نتایج اولیه این تحقیق شامل موارد زیر بود:

* جویدن آدامس بدون قند، میزان دریافت انرژی از طریق مصرف میان وعده‌های بعد از ظهر را تا ۴۰ کالری کم می‌کند، به خصوص میزان دریافت انرژی از طریق مصرف خوراکی‌های شیرین تا ۶۰ کالری، کاهش می‌یابد.

* با جویدن آدامس، میل به خوردن غذا و خوراکی‌های شیرین بین وعده ناهار و عصرانه کاهش می‌یابد و کمتر احساس گرسنگی می شود.

* با جویدن آدامس، میزان انرژی مورد نیاز بدن بین ناهار و عصرانه، حفظ می‌شود (یعنی نیازی به دریافت انرژی اضافه نیست) و احساس کسلی و خواب آلودگی کمتر می‌شود.

جویدن آدامس میل خوردن به خوراکی های شیرین را کم می کند

نتایج این بررسی در ۱۹ آوریل (۳۰ فروردین ۸۸) در کنفرانس “زیست‌شناسی تجربی ۲۰۰۹” در نیواورلئانز آمریکا اعلام شد.

در کل، نتایج این تحقیق، نقش آدامس را در کاهش دریافت انرژی از طریق عصرانه و کنترل اشتها و کاهش میل به خوردن میان وعده‌ها ثابت کرد.

متخصیصن تغذیه معتقدند حتی اعمال تغییرات ناچیز در کالری دریافتی می‌تواند تاثیرات مهمی برای کنترل وزن در طولانی مدت داشته باشد.

این تحقیق نشان می‌دهد جویدن آدامس بدون قند، راهی آسان و کاربردی، برای کاهش مصرف میان وعده‌ها و خوراکی‌های شیرین است.

هزینه این بررسی را انستیتو علمی Wrigley تامین کرده است که بخشی از شرکتی است که آدامس تولید می‌کند.

جویدن آدامس باعث کاهش اشتها می گردد

بد نیست بدانید سیب هم باعث کاهش اشتها می گردد سیب با داشتن تنها ۵۰ کالری، سرشار از فیبر بسیار خاصی به نام پکتین است. این فیبرهای خاص میزان قند خون را ثابت نگه می‌دارند که باعث کنترل اشتها می‌شود. ا ما خواص سیب به همین جا ختم نمی‌شود. پکتین ها همچنین در طول هضم غذا ژلی در معده می‌سازند که چربی‌های دریافتی از غذاهای دیگری را به تله می‌اندازد.

اگر می‌خواهید لاغر شوید : سیب را با پوستش میل کنید. پوست سیب سرشار از فیبر است. ۱۰۰ گرم سیب پوست نکنده حاوی ۳٫۷ گرم فیبر است در حالی که سیب پوست کنده فقط ۲٫۱ گرم فیبر دارد.