کدخبر: ۲۴۲۷۹۹ لینک کوتاه

نصب دوربین مداربسته در اتوبوس تیم فوتبال منچسترسیتی!

اقتصاد نیوز:تیم فوتبال منچسترسیتی قصد دارد در اتوبوسی که بازیکنان این تیم به‌سمت ورزشگاه حریف را جابه‌جا می‌کند، دوربین‌های امنیتی نصب کند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از خبرگزاری تسنیم، طبق اعلام شبکه ESPN، باشگاه منچسترسیتی برای سفر پیشِ‌رویش به مرسی‌ساید جهت مصاف با لیورپول در هفته هشتم لیگ برتر انگلیسی یک‌سری تمهیدات امنیتی در نظر گرفته است تا از تکرار اتفاقی که در آخرین مصافش با این تیم رخ داد جلوگیری کند.

در آخرین سفر منچسترسیتی به لیورپول (پیش از آغاز دیدار دو تیم در دور رفت مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا)، اتوبوس این تیم در مسیر ورزشگاه آنفیلد هدف بطری‌های آب و مواد محترقه هواداران تیم میزبان قرار گرفت و به‌حدی به آن آسیب رسید که بازیکنان تیم میهمان نتوانستند با آن به منچستر برگردند و از وسیله‌ای جایگزین برای برگرداندن آنها استفاده شد. این اتفاق از نظر روحی بازیکنان این تیم را به‌هم ریخت. منچسترسیتی آن بازی را باخت و پس از مسابقه پپ گواردیولا به تأثیر حمله هواداران تیم میزبان در نتیجه بازی اشاره کرد.

فوتبال جهان| منچسترسیتی در اتوبوس تیم دوربین‌های مداربسته نصب می‌کند!

فردا(یکشنبه)، سیتی در هفته هشتم لیگ دوباره میهمان لیورپول است و به همین دلیل مسئولان این باشگاه برای جلوگیری از تکرار اتفاقاتی که در ماه آوریل رخ داد، قصد دارند از دوربین‌های مداربسته با کیفیت بالا استفاده کنند تا در صورت حمله احتمالی دوباره به اتوبوس این تیم، عاملان این حمله را شناسایی و به پلیس معرفی کنند. این دوربین‌ها که قابلیت تصویربرداری 360 درجه و زوم را دارند قرار است به سیتی برای شناسایی افرادی که به اتوبوس سیتی حمله کنند، کمک کنند.

در آخرین سفر سیتی به لیورپول، پلیس این شهر اتوبوس تیم پپ گواردیولا را از مسیر متفاوت به‌سمت ورزشگاه آنفیلد هدایت کرد که با مسیر همیشگی تفاوت داشت و باعث شد بیشتر مورد حمله هواداران لیورپول قرار بگیرد.