کدخبر: ۲۴۳۶۷۳ لینک کوتاه

ترامپ: اتهامات جنسی علیه کاوانا ساختگی و کار دموکرات‌ها بود

اقتصادنیوز: زئیس‌جمهور آمریکا ضمن حمایت از قاضی جدید دیوان عالی اعلام کرد اتهامات جنسی مطرح شده علیه او به وسیله دموکرات‌ها ساخته شده بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، تلگراف نوشت، «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا بار دیگر از «برت کاوانا»، قاضی جدید دیوان عالی آمریکا حمایت کرد و گفت اتهامات جنسی مطرح شده علیه او دروغ و ساخته دموکرات‌ها بوده است.

ترامپ در گفتگو با خبرنگاران در داخل کاخ سفید اعلام کرد: «آقای کاوانا در یک فریبکاری گرفتار شد که بوسیله دموکرات‌ها ساخته شده است. همه این اتهامات ساختگی بود، همه آنها دروغ بود و این یک رسوایی است.»

ترامپ همچنین در یک رویداد در اورلاندو اعلام کرد اتهامات مطرح شده علیه کاوانا بوسیله افرادی مطرح شد که شیطان هستند. اما مشخص نیست منظور دونالد ترامپ از شیطان چه کسانی بوده است.

تاکنون 3 زن برت کاوانا را به آزار و اذیت جنسی در دهه 80 میلادی متهم کرده اند. یکی از این زنان «کریستین بلاسی فورد»، استاد دانشگاه بود که حتی در مقابل دادگاه هم علیه برت کاوانا شهادت داد. این درحالی است که کاوانا همه این اتهامات را تکذیب کرده است.

با وجود اتهامات جنسی مطرح شده علیه برت کاوانا، چند روز پیش مجلس سنا با 50 رأی موافق در برابر 48 رأی مخالف به گزینه پیشنهادی ترامپ برای تصدی کرسی دیوان عالی آمریکا رأی اعتماد داد و کاوانا هم به عنوان قاضی این دیوان سوگند یاد کرد. این درحالی است که تعداد زیادی از معترضان به انتخاب کاوانا روز شنبه مقابل ساختمان کنگره تجمع کردند. معترضان با سر دادن شعارهایی مثل «ننگ بر شما باد.» مخالفت خود را با انتصاب کاوانا نشان می دادند.

ترامپ تاکنون بارها از برت کاوانا حمایت کرده است. وی پیشتر در حساب توییتر خود او را یک «انسان خوب» توصیف کرده بود. وی همچنین پیشتر گفته بود اظهارات کریستین بلاسی فورد درباره کاوانا مشکوک است.