کدخبر: ۲۴۴۰۳۴ لینک کوتاه

شهردار تهران: در جامعه ناامن توسعه صورت نمی‌گیرد

اقتصادنیوز؛ محمدعلی افشانی، شهردار تهران گفت: امکان ندارد در یک جامعه ناامنی باشد و توسعه‌ای در آن صورت بگیرد حتی توسعه از بین می‌رود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا؛ محمدعلی افشانی در همایش نشست مشترک شهرداران تهران با فرماندهان نیروی انتظامی تهران بزرگ با تبریک هفته نیروی انتظامی گفت: واقعیت این است همه کسانی که مسئولیت اجتماعی دارند یا احساس مسئولیت اجتماعی می‌کنند می‌دانند امنیت نعمتی بدون جایگزین است.

وی با اشاره به جایگاه امنیت در جامعه گفت: نقش امنیت در جامعه مانند هوایی است که قابل تنفس است. امنیت زیربنای عمران، آبادانی و توسعه است. اگر توسعه‌ای در کشور صورت می‌گیرد قطعا نیروی انتظامی در آن سهم عمده‌ای دارد. امکان ندارد در یک جامعه ناامنی باشد و توسعه‌ای در آن صورت بگیرد حتی توسعه از بین می‌رود.

شهردار تهران با اشاره به آیاتی از قرآن کریم درباره امنیت گفت: امنیت در شهر آنقدر اهمیت دارد که خداوند به آن اشاره می‌کند. امنیت در وهله اول از طریق مردم تامین می‌شود سپس سپاه، نیروهای مسلح، ارتش و نیروی انتظامی به‌طور مداوم در همه نقاط کشور حضور دارند و باید مراقب امنیت و حافظ امنیت در جامعه باشند.

افشانی با بیان اینکه باید رفتار مدنی داشته باشیم تا جامعه به ما اعتماد کند، گفت: صبوری بزرگترین و عظیم‌ترین ابزار خدمت است و باید صبور بود تا بتوان به مردم خدمت کرد و رفتاری مدنی داشت.

شهردار تهران با بیان اینکه کشوری مانند ایران که منابع غنی بسیاری دارد باید در جهان کنونی زبانزد باشد، گفت: در حوادث دی‌ماه شاهد بودم شما چقدر سختی کشیدید اما پیروز شدید چراکه صبور بودید و صبوری پیشه کردید و من به نوبه خود از شما تشکر می‌کنم.

وی با اشاره به نقش نیروی انتظامی در تامین امنیت گفت: در همه مناسبت‌ها پلیس حافظ امنیت مردم است. در عید نوروز در حالیکه مردم در تعطیلات به سر می‌برند پلیس به مردم خدمت می‌کند در عزاداری‌ها پلیس امنیت اجتماعات را برقرار می‌کند.

افشانی با بیان اینکه شهرداری کنار نیروی انتظامی است، خاطرنشان کرد: نکاتی که در صحبت‌های سردار رحیمی به آن اشاره شد قطعا باید مورد توجه قرار گیرد. ما کنار سایر دستگاه‌های مسئول برای تامین امنیت با نیروی انتظامی قدم برمی‌داریم. همچنین درخواست‌هایی که مطرح شد از جمله ساختن کلانتری‌ها تا جایی که امکان داشته باشد انجام خواهیم داد.

وی با اشاره به اعتیاد و تکدی‌گری در سطح شهر تهران گفت: باید همه دستگاه‌ها از جمله شهرداری و نیروی انتظامی برای بازآفرینی شهری تلاش کنیم تا حیات را به محلات پرآسیب برده و بافت‌های فرسوده را نوسازی کنیم تا چهره شهر متفاوت از آنچه می‌بینیم باشد.