کدخبر: ۲۴۴۰۳۹ لینک کوتاه

چهار شرکت نفتی هندی در نوامبر سراغ نفت عربستان می‌روند

اقتصادنیوز؛ چهار شرکت نفتی هندی قرار است با آغاز تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران، چهار میلیون بشکه نفت از عربستان وارد کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا؛ رسانه هندی «تایمز آو ایندیا» به نقل از منابع آگاه خبر داد: عربستان سعودی قرار است در ماه نوامبر ۴ میلیون بشکه نفت علاوه بر صادرات کنونی‌اش به هند بفروشد. این در حالی است که از ابتدای این ماه تحریم‌های آمریکا علیه صنعت نفت ایران آغاز خواهد شد.

روز چهارشنبه منابع آگاه هندی به «تایمز آو ایندیا» خبر دادند که هلدینگ ریلاینس، هندوستان پترولیوم، بهارات پترولیوم و پالایشگاه پتروشیمی منگالور قرار است هر کدام در ماه نوامبر یک میلیون بشکه نفت از عربستان سعودی خریداری کنند.

این رسانه هندی نوشت: با توجه به وابستگی هند به نفت ایران، پالایشگاه‌های هندی نگران از دست دادن نفت این کشور در پی تحریم‌های آمریکا در صورت عدم توانایی در دریافت معافیت اند. پالایشگاه های هند قرار است در ماه نوامبر ۹ میلیون بشکه نفت از ایران خریداری کنند.

یکی از این منابع آگاه به این رسانه هندی گفته دلیل درخواست نفت اضافی از عربستان سعودی، توقف خرید نفت از آمریکاست که خریداران نفت هندی را به سمت بشکه های نفت خاورمیانه ای سوق داده است.

هند تقریبا ماهانه ۲۵ میلیون بشکه نفت از عربستان وارد میکند.