کدخبر: ۲۴۴۳۱۹ لینک کوتاه

عزم نهاد رهبری برای ازدواج دانشجویی

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای کشور با بیان اینکه ۲۱۰ نهاد در سطح دانشگاهها فعال است،گفت: ازدواج دانشجویی در نهاد نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاهها به صورت جدی دنبال می شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی شامگاه جمعه در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه سفر به خراسان جنوبی و دیدار با آیت الله عبادی جزو اولین سفرهای بنده بعد از مسئولیت در این نهاد است، اظهار داشت: در آمارهای فرهنگی فضای استان از نظر تدین، سلامت دچار آسیب کمتری شده و بافت استان را علماء و بزرگانی تشکیل می دهند که با همدلی موثر تا حدی از آسیب ها مشکلات پیشگیری می شود.

وی با بیان اینکه در فضای دانشگاه جوانان بین 18 تا 27 سال و اساتیدی که در فضاهای داخل و خارج درس خوانده اند،است، افزود: فضای دانشگاه به دلیل نوع تدین نسبتا خوب است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای کشور گفت :بهترین نماز جماعات را در دانشگاه‌های کشور داریم و فعالیت‌هایی که بر عهده نهاد نهاده شده است شامل تعمیق معارف دینی در قشر فرهیخته، استاد و نماینده رهبری در فضای دانشگاه است و در تبلیغ مبلغانی که با زبان جوان آشنایی دارند توجه ویژه ای می‌شود.

رستمی افزود: کتابهای درسی تحت اشراف نهاد نمایندگی برای طلبه ها است و طلبه ها آموزش های لازم را فرا می گیرند و کانون های مذهبی در حوزه مهدویت، اقامه نماز و بخشی هم در کنار مدیریت دانشگاها فعالیت های خوبی انجام می شود.

وی افزود: 210 دفتر نهاد نمایندگی در دانشگاه‌های کشور دایر و به همین تعداد طلبه فاضل مکتب حوزه داریم و انتظاری که در نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاههای استان خراسان جنوبی مدنظر است اینکه از حضور آیت الله عبادی در بین دانشجویان اساتید استفاده شود.

وی با اشاره به برنامه های نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاها بیان داشت: تعمیق معارف دینی، کمک به مجموعه دانشگاهها برای تربیت نسلی متعهد، اندیشمند و عالم است.

رستمی افزود: برنامه های اصلی نهاد به روز کردن دروس معارف دینی هم در بخش حوزه وهم در بخش اساتید است و پیگیری آسیب‌های اجتماعی و ورود جدی تر با همکاری دیگر دستگاه‌ها است.

وی با بیان اینکه ازدواج دانشجویی به صورت جدی تر در نهاد پیگیری میشود، بیان داشت: تلاش است تا بازدارندگی نسبت به ابزارها، امکانات، هم افزایی نسبت به دستگاه‌های دولتی برای فرهنگ داشته باشیم.