کدخبر: ۲۴۴۳۲۲ لینک کوتاه

وضعیت مشترک ۴ خرید نیم فصل دوم پرسپولیس

اقتصاد نیوز: ۴ خرید بزرگ پرسپولیس برای نیم فصل دوم، اوضاع زیاد خوبی در نیم فصل اول ندارند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از سایت نود، پرسپولیس با وجود محرومیت از نقل و انتقالات تابستانی، یکی از تیم‌های موفق لیگ در خرید بازیکنان بزرگ بود و توانست دو نفر از مطرح‌ترین مهره‌های هجومی فوتبال ایران را برای نیم فصل دوم بخرد. دو بازیکن با کیفیت دیگر هم به پرسپولیس اضافه شدند تا مهره‌های خسته این تیم، امیدوار به استراحت بیشتر در نیم فصل دوم لیگ برتر باشند. به خصوص که حدود یک ماه، لیگ بخاطر لیگ قهرمانان تعطیل خواهد شد و بجز بیرانوند و ترابی و شاید نوراللهی، بقیه بازیکنان برانکو احتمالا در اختیار او خواهند بود.

در نیم فصل اول، پرسپولیس بر خلاف تصور با وجود کمبود مهره عملکرد خوبی داشته اما مهره‌های جدید این تیم که نیم فصل اول مجبور بودند در تیم دیگری بازی کنند، فعلا امیدوار کننده نبوده‌اند. از بین ۴ خرید پرسپولیس، سه نفر نیم فصل اول در تیم‌های دیگر بازی می‌کنند و مهدی شریفی هم، در تمرینات پرسپولیس حضور دارد و دور از فوتبال است.

از ۱۲ بازیکنی که برانکو معمولا در نیم فصل اول از آن‌ها استفاده می‌کند، ۱۱ نفرشان در هشت هفته ابتدایی نمره‌ای بهتر از مهدی ترابی و مهدی شیری گرفته‌اند. فقط امید عالیشاه از این دو نفر ضعیف‌تر بوده است. در مورد سروش رفیعی، عالیشاه هم استثنا نیست و او در فولاد، نمایشی کاملا ضعیف داشته و نتوانسته مربیانش را هم راضی نگه دارد.

مهدی ترابی، فصل پیش در هشت بازی ابتدایی میانگین نمرات ۲،۹۴ را داشت. یک پاس گل داده بود و یک بار هم، توانسته بود عنوان بهترین بازیکن زمین را از متریکا بدست آورد. این فصل ترابی نه گل زده، نه پاس گل داده، نه بهترین بازیکن زمین شده و نمره‌اش در نود هم با افتی فاحش، به ۳،۳۳ رسیده است. شاید تنها نقطه قوت ترابی، تعداد پاس کلیدی او باشد که با میانگین ۱،۲ پاس در هر مسابقه، یکی از بهترین‌های سایپا محسوب می‌شود.

مهدی شیری در هشت بازی ابتدایی فصل پیش، از ترابی هم بهتر بود و دو هفته، از طرف متریکا به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد. شیری در این مدت یک گل هم زده بود و در طول فصل، میانگین ۷،۱ عملکرد دفاعی در هر مسابقه را داشت. با این حال، این فصل او هم بدون گل و پاس گل و انتخاب به عنوان بهترین بازیکن زمین، درخششی به مراتب کمرنگ‌تر از فصل قبل دارد. فصل قبل شیری میانگین نمرات ۳ را تا هفته هشتم از نود گرفت و این فصل، نمره او تا ۳،۳۳ افت کرده است.

مهدی شریفی، کل نیم فصل اول را سکونشین بوده و سروش رفیعی، اوضاعی بدتر از دیگر خریدهای پرسپولیس دارد. سروش که همین حالا هم زمزمه‌های کنار گذاشتنش از فولاد شنیده می‌شود، فصل پیش در ایران نبود اما این فصل با نمره بسیار ضعیف ۴،۲۰ اصلا نتوانسته در حد نامش ظاهر شود. او دو بازی اخیر فولاد هم بخاطر مصدومیت بازی نکرد و باشگاه، حسابی از او ناراضی است و شاید قراردادش را زودتر از موعد فسخ کند.

شاید دلیل افت مشترک همه ستاره‌های نیم فصل دوم پرسپولیس، تمرکز آن‌ها روی تیم آینده‌شان باشد. بازیکنانی که نیم فصل دوم، احتمالا برای قهرمانی لیگ و در یکی از پرطرفدارترین تیم‌های ایران می‌جنگند و در تیم فعلی، تمرکزشان را از دست داده‌اند. با این فرم، شاید رسیدن به ترکیب اصلی برانکو در نیم فصل دوم هم برای آن‌ها تبدیل به ماموریتی دشوار بشود.