کدخبر: ۲۴۴۴۵۵ لینک کوتاه

گسترش هوش مصنوعی در جهان

اقتصادنیوز: رئیس مرکز ملی تایید صلاحیت ایران گفت: در حال حاضر هوش مصنوعی در جهان در حال گسترش است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا،  علیرضا خاکی‌فیروز صبح امروز در آیین گرامی‌داشت روز جهانی استاندارد، اظهار کرد: 48 سال است که در جهان، روز جهانی استاندارد که مصادف با 14 اکتبر به تاریخ میلادی و 22 مهر به تاریخ شمسی است، گرامی‌ داشته می‌شود.

این مسئول، استاندارد را روح یک تفکر متعالی دانست و ادامه داد: استاندارد مدار دکترین انسانیت و اخلاق‌مداری است که نتیجه پیوستگی و انسجام را بر عهده دارد و روز جهانی استاندارد، روز تجلیل از کسانی است که نگرش و رفتار استاندارد دارند.

وی افزود: در هر جایی که آسایش و آرامش وجود داشته باشد، قطعا استاندارد نیز وجود دارد و نبود آسایش و آرامش با نبود استاندارد توام است که توجه به این مسئله از اهمیت بالایی برخوردار است.

خاکی‌فیروز با اشاره به روند به وجود آمدن انقلاب‌های صنعتی، تصریح کرد: 250 سال قبل در قرن هجدهم با اختراع ماشین‌ بخار فعالیت‌ها از بخش کشاورزی به سمت مکانیزاسیون حرکت کرد و بشر در انقلاب دوم صنعتی با تولید انبوه ولی بی‌کیفیت مواجه بود و انقلاب سوم صنعتی نیز با اختراع ترانزیستور و به وجود آمدن کامپیوتر، اینترنت و موبایل شکل گرفت.

رئیس مرکز ملی تایید صلاحیت ایران خاطرنشان کرد: انقلاب صنعتی چهارم در سال 2011 از شهر هانوفر آلمان شکل گرفت و نسبت به دیگر انقلاب‌های صنعتی، گستردگی بالایی دارد و در حال حاضر هوش مصنوعی در جهان در حال گسترش است و همه اشیاء و اتفاقات پیرامون را می‌توان ذره‌ای از انقلاب صنعتی چهارم دانست.

در ادامه این مراسم، نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: در حال حاضر بر این اعتقاد هستیم که حتی راه رفتن نیز باید با قاعده و استاندارد باشد و کشور باید در بحث اقتصاد، تولیدات خود را برمبنای استاندارد جهانی، انجام دهد تا ظرفیت‌ها بالفعل شود.

علی وقف‌چی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی این آمادگی دارد که با در نظر گرفتن ظرفیت‌های علمی کشور، دولت را در بحث استانداردسازی و رفع موانع قانونی موجود، کمک کند.

وی بر لزوم حمایت از محصولات صنعتی و فرهنگی که در داخل کشور تولید می‌شود، تاکید کرد.