کدخبر: ۲۴۴۴۶۲ لینک کوتاه

بارش های تهران ۴۰ درصد رشد داشته است

اقتصادنیوز؛ براساس آخرین آمار منتشره میزان بارش در استان تهران از ابتدا تا ۲۰ مهرماه سال جاری با رشد ۴۰ درصدی روبرو بوده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری میزان، از ابتدای سال آبی جاری روند بارش در حوزه‌های آبریز با تغییراتی روبرو شده است به طوریکه حجم بارش از اول تا ۲۰ مهر ماه به ۱۰.۸۷۷ میلیارد مترمکعب رسید است.

در این میان بارندگی‌ها نسبت به دراز مدت رشد ۵۳.۵ درصدی داشته، اما نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش ۱۰.۸ درصدی را نشان می‌دهد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد از ابتدای سال آبی جاری تا ۲۰ مهرماه حوضه آبریز خزر ۴۳.۴ میلیمتر، خلیج فارس و دریاچه ارومیه ۰.۶ میلیمتر، دریاچه ارومیه ۲.۵ میلیمتر، فلات مرکزی ۲.۸ میلیمتر، مرزی شرق ۰.۳ میلیمتر، و قره قوم ۹.۴ میلیمتر بارندگی را شاهد هستیم.

به طور کلی می‌توان گفت که میزان بارش در حوضه‌های اصلی یاد شده در سال آبی جاری تا کنون با کاهش ۰.۸ میلیمتری روبرو بوده است.

براساس آخرین آمار منتشره میزان بارش در استان تهران از ابتدا تا ۲۰ مهرماه سال جاری با رشد ۴۰ درصدی روبرو بوده به طوریکه در این مدت بارش‌ها در این استان به ۱۵.۵ میلیمتر رسیده است.

در این میان میزان بارندگی در استان تهران نسبت به دراز مدت با رقم ۶.۵ میلیمتر رشد ۱۳۸.۵ درصدی را نشان می‌دهد و این درحالی است که میزان بارش در سال گذشته حدود ۱۱ میلیمتر به ثبت رسیده است.

رشد ۴۰ درصدی بارش در استان تهران/ ۱۵ میلیمتر بارش در ۲۰ روز [کلیک و کشیدن برای جابجایی]