کدخبر: ۲۴۴۴۷۶ لینک کوتاه

وکیلی توضیح داد؛

ماجرای انتشار لیست غایبان در جلسه رأی‌گیری CFT

اقتصادنیوز؛ محمدعلی وکیلی، عضو هیات رئیسه مجلس تاکید کرد: غائبان جلسه رای‌گیری لایحه CFT در مجلس مرخصی استعلاجی بودند یا در ماموریت به سر می‌بردند لذا حق پیگرد حقوقی برای این افراد وجود دارد زیرا این افراد غایب نبودند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خانه ملت؛ محمدعلی وکیلی در توضیح انتشار اسامی نمایندگانی که در جلسه رای‌گیری لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT)، گفت: انتشار اسامی تعدادی از نمایندگان که در جلسه بررسی و رأی‌گیری لایحه CFT حضور نداشتند، بدون اجازه ذی‌نفعان اشکال قانونی دارد و مصداق بارز تفتیش عقاید است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: از سوی دیگر لیستی تحت عنوان غائبین در جلسه رأی‌گیری لایحه CFT منتشر شده که سبب لطمه و آسیب حیثیتی به اعضای این لیست می‌شود در حالی که این نمایندگان غالبا بیمار بوده و مرخصی استعلاجی داشتند یا ماموریت بودند.

وکیلی افزود: ذکر عنوان غائب برای 19 نماینده که در مرخصی استعلاجی یا در ماموریت بودند، ظلمی است که به این افراد شده است، از این رو حق پیگرد حقوقی برای این افراد وجود دارد و به عنوان مسئول این بخش در هیات رئیسه مجلس به شدت معتراض هستم زیرا این افراد غایب نبودند کما اینکه این اسامی بدون اجازه هیات رئیسه مجلس منتشر شده است.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: در جلسه بررسی لایحه CFT نامه‌ای از سوی تعدادی از نمایندگان امضا شد تا به موجب آن رأی افراد مخالف لایحه از تریبون هیات رئیسه اعلام شود در صورتی که هیات رئیسه به هیچ وجه آراء موافقان یا مخالفان را اعلام نمی‌کند لذا هر نماینده‌ای می‌تواند رأی خود را اعلام کند.