کدخبر: ۲۴۵۷۶۷ لینک کوتاه

سازمان‌های امنیتی ایالات متحده مدعی شدند

تلاش ایران برای ضربه زدن به انتخابات آمریکا

سازمان های اطلاعاتی و امنیتی آمریکا نسبت به آنچه که تلاش روسیه، ایران و چین برای ضربه زدن به انتخابات این کشور خواندند، ابراز نگرانی کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، مقامات اطلاعاتی آمریکا هشدار دادند که روسیه، ایران، چین و دیگر کشورها کمپینی را راه اندازی کرده اند که هدف آن از بین بردن اعتماد عمومی به دموکراسی در ایالات متحده است.

دفتر مدیر اطلاعات ملی آمریکا، وزارت امنیت داخلی آمریکا، وزارت دادگستری، و پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) در بیانیه مشترکی نگرانی خود را نسبت به فعالیت هایی که هدف از آن ها "تاثیرگذاری بر روی برداشت رای دهندگان و فرآیند تصمیم گیری" در انتخابات سال 2018 و 2022 آمریکا است، ابراز کردند.

طبق ادعای این نهادها، کمپین مورد نظر به شکل های مختلفی در حال فعالیت است، از جمله تلاش برای تاثیرگذاری بر رای دهندگان از طریق شبکه های اجتماعی، حمایت مالی از محتوای سایت هایی به زبان انگلیسی از جمله خبرگزاری راشاتودی، ارسال اطلاعات نادرست درباره کاندیداهای انتخابات آمریکا، و یا دامن زدن به تبلیغات خارجی.

مقامات اطلاعاتی آمریکا ادعا می کنند که روسیه با همین روش ها در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا تاثیرگذار بوده است.