کدخبر: ۲۴۵۷۷۶ لینک کوتاه

باریک ترین موبایل جهان با ابعادی به اندازه کارت ویزیت! +عکس

​اقتصاد نیوز:اگرچه بسیاری از ما از موبایل هوشمندی که در اختیار داریم راضی هستیم، برخی از ما شاید موبایل های جمع و جورتر که به راحتی در جیب جا می شوند را ترجیح دهیم. برای آن دسته از افراد، کمپانی ژاپنی Kyocera از دیوایسی رونمایی کرده که لقب «باریک ترین موبایل هوشمند در جهان» را به خود اختصاص می دهد. این موبایل KY-O۱L نام دارد و می تواند درون جای کارت ویزیت شما جای گیرد.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از دیجیاتو، KY-O1L قطری معادل 5.3 میلی متر دارد و با وزنی معادل 47 گرم، یکی از سبک وزن ترین دیوایس های هوشمندی است که می توان در بازار یافت. علاوه بر این ها، دستگاه به نمایشگر 2.8 اینچی مونوکروم مجهز شده و از اتصال مخابراتی LTE نیز پشتیبانی می کند. سوخت رسانی هم برعهده یک باتری 380 میلی آمپر ساعتی است که برای موبایلی مجهز به نمایشگر کاغذ الکترونیکی، زیاد هم هست.

  •  

از مشخصات دستگاه که بگذریم، این بحث هم اکنون وجود دارد که آیا KY-O1L واقعاً باریک ترین موبایل بازار هست یا خیر. همانطور که خبرگزاری ورج اشاره کرده، موبایل موتو زی موتورولا در سال 2016 قطری معادل 5.2 میلی متر داشت اما بیرون زدگی دوربین در این رقم لحاظ نشده است. قبل از آن هم اوپو R5 با قطر 4.9 میلی متر از راه رسیده بود؛ اما هیچ یک از این موبایل ها مثل KY-O1L با ابتدایی ترین مشخصات ممکن ساخته نشده بودند.

چه با باریک ترین موبایل جهان طرف باشیم و چه خیر، KY-O1L قطعاً دیواسی بسیار جالب است که ساده ترین نیازهای کاربران را برطرف خواهد کرد. این موبایل هوشمند که به هیچ دوربینی تجهیز نشده با قیمت 32 هزار ین یا 300 دلار روانه بازار ژاپن خواهد شد.