کدخبر: ۲۴۶۳۶۶ لینک کوتاه

روزنامه اسرائیلی عنوان کرد؛

ترس یهودیان انگلیس از نخست‌وزیری «جرمی کوربین»

اقتصادنیوز؛ یک روزنامه اسرائیلی مدعی شد که در صورت نخست وزیر شدن رهبر حزب کارگر انگلیس، حدود ۴۰ درصد از یهودیان ساکن این کشور به اسرائیل مهاجرت می‌کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ روزنامه عبری زبان معاریو نوشت: در صورت نخست وزیر شدن جرمی کوربین، رهبر حزب کارگران انگلیس حدود ۴۰ درصد از یهودیان ساکن این کشور قصد مهاجرت به اسرائیل را خواهند کرد.

این روزنامه تاکید کرد: به دنبال شکل‌گیری "موج یهودی ستیزی" در انگلستان دوره جاری شاهد آمادگی بالای آژانس یهود برای کوچاندن هزاران یهودی انگلیسی به اسرائیل است.

روزنامه مذکور همچنین به تجاوز به دو دختر یهودی در جریان کنفرانسی که توسط کوربین در هفته گذشته برگزار شد و همچنین به تصاویری از "سواستیکا" (صلیب شکسته) بر روی ستون‌هایی در نزدیکی لندن اشاره کرد.

معاریو در ادامه آورده است: بر اساس آمار منتشر شده توسط سازمان‌های یهودی انگلیس، در سال گذشته میلادی حدود ۷۲۰ مورد یهودی‌ستیزی در این کشور دیده شده که شامل ۲۳ مورد حمله به چهره‌های عمومی یهودی، ۳۶ حمله به کنیسه‌ها و ۵۰ حمله به مدارس یهودی می شود.

این روزنامه صهیونیستی مدعی شد که چند تن از اعضای جامعه یهودی به تازگی کوربین را ملاقات کرده و از وی خواسته‌اند که اعضای پارلمان انگلیس که عضو حزب وی هستند و مقاله‌هایی را علیه یهودیت منتشر کرده را محکوم کند اما کوربین به خواسته آنها اهمیتی نداده است.

معاریو در پایان گزارش خود آورده است: کوربین از جمله شخصیت‌های حامی فلسطین است و از هر موقعیتی برای حمله به اسرائیل استفاده می‌کند. کوربین پیشتر در مراسم یادبود عاملان قتل ورزشکاران اسرائیل در المپیک ۱۹۷۲ مونیخ نیز شرکت کرده بود.