کدخبر: ۲۴۶۳۷۱ لینک کوتاه

کشتی آزاد ایران رنگ فینال را ندید

اقتصاد نیوز: نماینده وزن ۷۰ ایران در نخستین مبارزه خود در رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان ۲۰۱۸ برابر حریفی از اسلواکی شکست خورد و مجتبی گلیج دارنده مدال طلای زیر ۲۳ سال جهان نیز در اولین مبارزه خود در وزن ۹۷ کیلوگرم شکست سنگینی داشت.

به گزارش اقتصاد نیوزد، در ادامه رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان ۲۰۱۸ که در بوداپست مجارستان در حال برگزاری است، کشتی‌گیران اوزان ۷۰ و ۹۷ کیلوگرم ایران به عنوان آخرین آزادکاران ایران رقابت‌های خود را در دور مقدماتی آغاز کردند اما با نمایشی ضعیف در همان دور نخست شکست خوردند.

در وزن ۷۰ کیلوگرم، یونس امامی دارنده مدال برنز زیر ۲۳ سال جهان در دور اول برابر سالکازانوف از اسلواکی به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه ۷ بر ۷ شکست خورد.این نتیجه در حالی بدست آمد که کشتی ۷ بر ۳ به نفع امامی بود اما در ثانیه‌های پایانی حریف اسلواکی کشتی ۷ بر ۶ را ۷ بر ۷ کرد و به برتری رسید.

در یکی از دیدارهای مهم دور نخست در وزن ۷۰ کیلوگرم جیمز گرین از آمریکا و دارنده مدال های نقره و برنز جهان در یک مبارزه سخت با نتیجه ۶ بر ۵ از سد حاجی مراد گادژیف قهرمان جوانان جهان ۲۰۱۸ از آذربایجان را شکست داد.

همچنین در وزن ۹۷ کیلوگرم مجتبی گلیج در دور نخست به مصاف آلبوروف از آذربایجان رفت و با نتیجه سنگین ۱۰ بر صفر شکست خورد.گلیج در فینال جام یاشاردوغو نیز ۱۰ بر صفر به همین کشتی‌گیر باخته بود. این کشتی گیر آذربایجانی همچنین در جام یاشاردوغو موفق شد کایل اسنایدر قهرمان جهان و المپیک از آمریکا را نیز مغلوب کند.

به گزارش ایسنا، پیش از این و در جریان رقابت‌های ۸ وزن که طی دو روز گذشته برگزار شد، حسن یزدانی در وزن ۸۶ و پرویز هادی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم به مدال برنز جهان رسیدند و محمد باقر یخکشی در وزن ۶۱ کیلوگرم پنجم شد.رضا اطری در ۵۷، امیر حسین مقصودی در ۶۵ و مصطفی حسین‌خانی در وزن ۷۴ کیلوگرم نیز از دور رقابت‌ها کنار رفتند.

عزت‌الله اکبری در وزن ۷۹ و علیرضا کریمی در وزن ۹۲ کیلوگرم نیز امشب(دوشنبه) برای کسب مدال برنز جهان به مصاف حریفانشان می‌روند.

به این ترتیب هیچ کدام از ۱۰ آزادکار ایران در این رقابت‌ها نتوانستند به فینال کشتی آزاد قهرمانی جهان برسند،این در حالی است که در دوره گذشته در پاریس هر چند ۷ آزادکار ایران حذف شدند اما حسن یزدانی به مدال طلای جهان رسید.